Aprelin 27-də UNEC-in Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “ISE Economic Talks” layihəsinin növbəti müzakirəsi keçiriləcək.
UNEC-in iqtisadi platformasında bu dəfə də gündəmin ən çox müzakirə mövzularından olan “Post-neft dövrünün iqtisadi inkişaf perspektivləri” mövzusu müzakirə ediləcək. Mövzu barədə Beynəlxalq İqtisadiyyat kafedrasının dosenti, rektorun müşaviri Elşən Bağırzadə çıxış edəcək.
“ISE Economic Talks”ın növbəti görüşü UNEC-in əsas tədris binasında yerləşən Karyera Mərkəzində (otaq 200), saat 13:30-da keçiriləcək. Müzakirəyə qatılmaq istəyənlər Facebook səhifəsində qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Layihənin məqsədi UNEC-in müəllim, tədqiqatçı və tələbələrini vahid iqtisadi platformada toplamaq və onların müzakirələrini təşkil etməkdir. “ISE Economic Talks”da qlobal iqtisadiyyatın, eləcə də ölkənın ən aktual iqtisadi mövzu və problemləri müzakirə edilir. Eyni zamanda, dünya bestselleri olan iqtisadi kitabların “Müzakirə günü”nün təşkili də nəzərdə tutulub.
Ayda iki dəfə təşkil olunan müzakirələrin mövzuları səsvermə yolu ilə müəyyən edilir. Təkliflərə əsasən, yeni müzakirə istiqamətləri müəyyənləşdirilir. Müzakirələr həmçinin UNEC-in virtual iqtisadi forumu Diskurs.az-da da yayımlanır.

ISE Economic Talks: «Перспективы экономического развития постнефтяного периода»
27 апреля состоится очередное обсуждение проекта Международной школы экономики UNEC “ISE Economic Talks”.
В экономической платформе UNEC и в этот раз будет обсуждаться тема «Перспективы экономического развития в постнефтяной период», которая является наиболее обсуждаемой темой повестки дня. По теме выступит доцент кафедры «Международная экономика», советник ректора Эльшан Багирзаде.
Очередная встреча “ISE Economic Talks” состоится в основном учебном корпусе, Центре карьеры (комната 200), в 13:30. Желающие принять участие в обсуждении могут пройти регистрацию на странице Фейсбука.
Целью проекта является собрать преподавателей, исследователей и студентов UNEC в единой экономической платформе и организовать обсуждение. В “ISE Economic Talks” обсуждаются наиболее актуальные экономические темы и проблемы глобальной экономики, а также страны. В то же время предусматривается организация «Дня обсуждения» экономических книг, являющихся мировыми бестселлерами.
Темы для обсуждения, организованные два раза в месяц, определяются путем голосования. В соответствии с предложениями определяются новые направления обсуждения. Обсуждения также транслируются по виртуальному экономическому форуму UNEC Diskurs.az.
Руководитель проекта “ISE Economic Talks” преподаватель кафедры «Международная экономика» UNEC Тахмасиб Ализаде.