“İslam həmrəyliyi və vətənpərvərlik”
Tədbirdə Zaqatala filialının professor-müəllim heyəti və tələbələrlə birlikdə Zaqatala rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndəsi İlqar Vəliyev, Dini qurumlarla iş üzrə dövlət komitəsinin Zaqatala bölgəsi üzrə şöbə müdiri Mehman İsmayılov da iştirak edib.
Filialın direktoru, professor Orucəli Rzayev bildirib ki, Prezident İlham Əliyev tərəfindən Azərbaycanda tolerantlığın qorunması naminə böyük addımlar atılır. Ölkəmiz dini tolerantlıq mövzusuda beynəlxalq tədbirlərə ev sahibliyi edir,  mədəniyyətlərarası dialoq və sivilizasiya mərkəzinə çevrilir. O.Rzayev şüarı “Həmrəylik bizim gücümüzdür” olan IV İslam Oyunlarının müasir dünyada müxtəlif xalqları bir araya gətirərək, birlik və həmrəyliyin güclənməsində mühüm rol oynayacağını vurğulayıb.
Tədbirdə M.İsmayılov, “Ümumi fənlər” kafedrasının müdiri, dosent Həqiqət Qədimova “Mənəviyyat, mənəvi dəyərlər, mənəvi tərbiyə”, filialın müəllimi dosent Qüdrət Qırtımov “İslam və müasir həyat”, tələbələrdən Səfiyyə Orucova “İslam oyunları və gənclik”, Cəlal Gülməmmədli “Həmrəylik bizim gücümüzdür” mövzusunda məruzələrlə çıxış ediblər.

«Исламская солидарность и патриотизм»
В мероприятии наряду с профессорско-преподавательским составом и студентами Закатальского филиала приняли участие представитель Исполнительного комитета Закатальского района Ильгар Велиев, заведующий отделом государственного комитета Закатальского региона по работе с религиозными структурами Мехман Исмайлов.
Директор филиала, профессор Оруджали Рзаев отметил, что Президентом Ильхамом Алиевым предпринимаются важные шаги во имя защиты толерантности. Наша страна является организатором международных конференций по теме религиозной толерантности и превращается в межкультурный диалог и центр цивилизации. О.Рзаев подчеркнул, что IV Исламские игры, девизом которго является “Солидарность наша сила”, объединив разные народы мира, сыграет важную роль в укреплении знаний и солидарности.
На мероприятии с докладом выступили М.Исмайлов, заведующий кафедрой “Общие дисциплины”, доцент Хагигагат Гадимова на тему “Нравственности, моральные ценности, духовное воспитание”, преподаватель филиала, доцент Гудрат Гыртымов на тему “Ислам и современная жизнь”, студенты Сафия Оруджова на тему “Исламские игры и молодежь”, Джалал Гюльмамедли “Солидарность наша сила”.