İxtisas seçimi ərəfəsində abituriyentlərə dəstək: “UNEC-i tanı!” layihəsi
Layihə çərçivəsində abituriyentlərə UNEC-də tədris olunan ixtisaslar, fakültələr, keçid balları, təhsil haqları barədə ətraflı məlumat verilir. Eyni zamanda onlara ixtisas seçimi, seçmək istədikləri ixtisasın üstünlükləri və gələcək karyera imkanları istiqamətində dəstək göstərilir.
Xatırladaq ki, 600 və daha yüksək bal toplayaraq UNEC-i seçən abituriyentlər bir semestr boyu hər ay 100 AZN məbləğində təqaüd qazanmaq şansı əldə edirlər.
Bundan əlavə, Avropanın aparıcı universitetlərinin diplomuna UNEC-də sahib olmaq mümkündür. UNEC tələbələri 4 il ərzində Fransanın Montpellier Universiteti və Fransanın Paris şəhərində yerləşən Fransa və ABŞ-ın birgə təhsil müəssisəsi olan ICD Beynəlxalq Biznes Məktəbinin diplomunu əldə edə bilirlər.
Qeyd edək ki, UNEC-ə I, II, IV və V ixtisas qrupları üzrə tələbə qəbulu həyata keçirilir.
Layihədə iştirak etmək istəyənlər 18-46 “Qaynar xətti”nə və ya 492-60-43 telefon nömrələrinə zəng etməklə qoşula, həmçinin UNEC-in rəsmi Facebook səhifəsinə yaza bilərlər.
Azərbaycanın regionunda yaşayan və UNEC-ə gəlmək imkanı olmayan abituriyentlərin müraciətləri isə UNEC-in rəsmi Facebooksəhifəsində cavablandırılır.

Поддержка абитуриентов накануне выбора специальности: проект «Узнай UNEC!»
В рамках проекта абитуриентам дается подробная информация о преподаваемых в UNEC специальностях,  факультетах, проходных баллах, плате за обучение. В то же время им оказывается поддержка в выборе специальности, в направлении преимуществ специальности, которые они хотят выбрать, и возможностей будущей карьеры.
Напомним, что абитуриенты, выбравшие UNEC, набрав 600 баллов и выше, имеют возможность получения в течение семестра стипендии в размере  100 AZN.
Кроме того, имеется возможность получения в UNEC диплома ведущих университетов Европы. Студенты UNEC в течение 4 лет могут получить дипломы  университета Монпелье Франции и  Международной школы бизнеса ICD, которая является совместным образовательным учреждением Франции и США в городе Париже Франция.
Следует отметить, что в  UNEC осуществляется прием студентов по  I, II, IV и V группе специальностей.
Желающие принять участие в проекте, могут позвонить на «Горячую линию» по номеру  18-46 или 492-60-43, а также могут написать на официальную страницу   Facebook  UNEC.
На обращения студентов, живущих в регионе Азербайджана, но не имеющих возможность прийти в  UNEC, даются ответы на официальной странице  Facebook  UNEC.