MBA proqramında yenilik: “Buraxılış layihəsi”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) MBA proqramında təhsil alanlar “Buraxılış layihəsi” hazırlayacaq. Bu barədə qərar UNEC-in Elmi Şurasında qəbul edilib. Qərar bütün MBA magistrantlarına şamil edilir. Təhsilalanın ixtisası üzrə spesifik biliklərinin dərinləşməsinə xidmət edəcək “Buraxılış layihəsi” magistrantın hazırki ixtisasına uyğun olmaqla bərabər, gələcək karyera seçimi və ya hazırki işi ilə əlaqəli olmalıdır. Optimal faydalılığın əldə edilməsi üçün “Buraxılış layihəsi”nin adı düzgün seçilməlidir.
“Buraxılış layihəsi” müəssisə layihəsi, tədqiqat yazısı, təcrübə və təcrübə hesabatı olmaqla magistrlara üç formada təqdim olunacaq. Müəssisə layihəsi Biznes Planının yazılmasını və formalaşdırılmasını, təcrübə hesabatı təcrübənin keçirildiyi müəssisə, onun əsas fəaliyyət istiqaməti və təcrübə vaxtı müəssisədə görülən işlərin planını əhatə edəcək. Tədqiqat yazısında Harvard İstinad Sistemindən (Harvard Reference System) seçilən ədəbiyyat istifadə edilməli, ümumilikdə hesabat formatı 20-25 səhifə magistr səviyyəsində yazılmalıdır.
“Buraxılış layihəsi”ni Buraxılış Şurası dəyərləndirəcək. Öncədən “Buraxılış layihəsi”nin yerinə yetirilməsi üçün rəhbər və magistrant arasında müqavilə, “anti-plaqiarizm” müqaviləsi imzalanacaq. “Buraxılış layihəsi” MBA departamentinin müəyyən etdiyi qiymətləndirmə meyarları əsasında dəyərləndiriləcək. “Buraxılış layihəsi”nə “məqbul”  və ya “qeyri-kafi” qiymət təyin ediləcək. “Qeyri-kafi” qiymətləndiriləcəyi təqdirdə magistrant “Buraxılış layihəsi”nə dəyişikliklər etməklə ikinci dəfə təqdim edə bilər.

Innovation by MBA Program: “Graduation Project”
Students of MBA Program of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) will prepare the “Graduation Project”. The decision has been made by the Academic Council of the University and is extended to all Masters of MBA. The “graduate-ion Project” serving to deepen specific knowledge on the trainees major should be associated with the Master’s current specialty and future career choice and current job. The “Graduation Project’s” title must be selected properly in order to obtain optimum benefits.
The “Graduation Project” will be presented to Masters in three forms including enterprise project, research work, practice and its report. The enterprise project will cover the development and the formation of the Business plan and the practice report the plan of the institution, its main activity and practice time. Harvard Reference System should be referred in writing the research paper and in general it should be written in the Master level and 20-25 pages format.
The “Graduation Project” will be assessed by the Graduation Council. The supervisor of the “Graduation Project” and the Master will sign a contract of “anti-plagiarism” in advance. The “Graduation project” will be assessed on the criteria established by the MBA Department. The “Graduation Project” will be evaluated as “satisfactory” and “unsatisfactory”. The Master will have a chance of making amendments on the “Graduation Project” and submitting for the second time in case of assessed “unsatisfactory”.