MBA proqramında yenilik: “Buraxılış layihəsi”
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) MBA proqramında təhsil alanlar “Buraxılış layihəsi” hazırlayacaq. Bu barədə qərar UNEC-in Elmi Şurasında qəbul edilib. Qərar bütün MBA magistrantlarına şamil edilir. Təhsilalanın ixtisası üzrə spesifik biliklərinin dərinləşməsinə xidmət edəcək “Buraxılış layihəsi” magistrantın hazırki ixtisasına uyğun olmaqla bərabər, gələcək karyera seçimi və ya hazırki işi ilə əlaqəli olmalıdır. Optimal faydalılığın əldə edilməsi üçün “Buraxılış layihəsi”nin adı düzgün seçilməlidir.
“Buraxılış layihəsi” müəssisə layihəsi, tədqiqat yazısı, təcrübə və təcrübə hesabatı olmaqla magistrlara üç formada təqdim olunacaq. Müəssisə layihəsi Biznes Planının yazılmasını və formalaşdırılmasını, təcrübə hesabatı təcrübənin keçirildiyi müəssisə, onun əsas fəaliyyət istiqaməti və təcrübə vaxtı müəssisədə görülən işlərin planını əhatə edəcək. Tədqiqat yazısında Harvard İstinad Sistemindən (Harvard Reference System) seçilən ədəbiyyat istifadə edilməli, ümumilikdə hesabat formatı 20-25 səhifə magistr səviyyəsində yazılmalıdır.
“Buraxılış layihəsi”ni Buraxılış Şurası dəyərləndirəcək. Öncədən “Buraxılış layihəsi”nin yerinə yetirilməsi üçün rəhbər və magistrant arasında müqavilə, “anti-plaqiarizm” müqaviləsi imzalanacaq. “Buraxılış layihəsi” MBA departamentinin müəyyən etdiyi qiymətləndirmə meyarları əsasında dəyərləndiriləcək. “Buraxılış layihəsi”nə “məqbul”  və ya “qeyri-kafi” qiymət təyin ediləcək. “Qeyri-kafi” qiymətləndiriləcəyi təqdirdə magistrant “Buraxılış layihəsi”nə dəyişikliklər etməklə ikinci dəfə təqdim edə bilər.

Новшество в программе MBA: “Выпускной проект”
Получающие образование по программе МВА Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) должны подготовить «Выпускной проект». Решение по этому вопросу было принято на Ученом совете UNEC. Решение относится ко всем магистрантам МВА. «Выпускной проект», служащий для расширения специфических знаний  по специальности обучающегося, наряду с соответствием специальности магистра должен быть связан с выбором в будущем карьеры и с настоящей его работой. Для получения оптимальной полезности необходим правильный выбор названия «Выпускного проекта».
«Выпускной проект», являясь проектом предприятия, исследовательской работы, практики и практического отчета, будет представлен магистрам в трех формах. Проект предприятия включает составление и формирование Бизнес-плана, отчет практики, указание предприятия, в котором осуществлялась практика, его основные направления деятельности и время прохождения практики, план о проделанной на предприятии работы. В исследовательском отчете необходимо указать  список использованной литературы из справочной системы Гарварда (Harvard Reference System), в целом формат отчета в 20-25 страницах должен быть написан на уровне магистра.
«Выпускной проект» будет оценен Выпускным советом. Вначале для выполнения «Выпускного проекта» между руководителем и магистрантом будет подписано соглашение, соглашение «анти плагиаризм». «Выпускной проект» будет оценен на основе установленных департаментом МВА критерий оценки. «Выпускной проект» будет оценен «удовлетворительно» или «неудовлетворительно». В случае получения оценки «неудовлетворительно», магистранты смогут внести изменения в «Выпускной проект» и представить во второй раз.