Qəhrəmanova Şəhla Şəki qızı
Şəhla Qəhrəmanova Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İqtisadiyyat və biznesin idarə edilməsi” kafedrasının baş müəllimidir. “Biznes etikası və korporativ idarə etmə”, “Korporativ sosial məsuliyyət”, “İnsan resurslarının idarə edilməsi”, “İşgüzar ünsiyyət/İşgüzar yazışma” və menecment və biznesin idarə edilməsilə bağlı digər müvafiq fənləri tədris edir.
1997-ci ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin “İngilis-fransız dilləri” ixtisası üzrə, 2003-cü ildə isə Ukrayna Xarici İşlər Nazirliyi yanında Ukrayna Diplomatiya Akademiyasını “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisası üzrə bitirərək magistr dərəcəsi almışdır. 20 ilə yaxın müəllimlik fəaliyyəti ilə yanaşı Şəhla Qəhrəmanova uzun müddət beynəlxalq təşkilatlarda məsul vəzifələrdə çalışmışdır.
Müxtəlif zamanlarda bir sıra nüfuzlu beynəlxalq konfransların iştirakçısı olub və məruzələrlə çıxış edib.
2008 – 2018-ci illər ərzində Florida Dövlət Universitetində (ABŞ),  Zigen Universitetində (Almaniya),  Babes-Bolyai Universitetində (Rumıniya) qonaq müəllim olaraq fəaliyyət göstərib.
Vyana Diplomatiya Akademiyası, ADA Universiteti, Praqa Təkmilləşdirmə İnstitutu,  eləcə də Avropa İttifaqı, BMT, BQXK və digər nüfuzlu beynəlxalq təkilatlar tərəfindən  təşkil edilən təlim kurslarının iştirakçısı olub.
2012-ci ildən etibarən müxtəlif auditoriyalar üçün “İşgüzar ünsiyyət”, “İşgüzar yazışma”, “İnsan resurslarının idrə edilməsi”, “Peşə etikası”, “Münaqişələrin həlli” mövzularında  təlimlər keçir. 2014-2016-cı illərdə müxtəlif dövlət orqanlarını təmsil edən dövlət qulluqçularına müvafiq mövzularda təlimlər keçib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Qulluğuna Qəbul Komissiyasının BMT və GİZ-lə birgə təşkil etdiyi təlimlər çərçivəsində dövlət qulluqçuları üçün “Təlimçilərin təlimi” kursu da daxil olmaqla müvafiq mövzularda təlim paketləri hazırlayıb və təqdim edib.
2018-2019-cu illərdə UNEC müəllimləri üçün təşkil olunan təlimlərdə “Effektiv təqdimatların hazırlanması və auditoriyaya çatdırılması yolları”, “Komanda halında tapşırıqların təşkili və effektivliyinin təmin edilməsi”, “İnkluziv Təhsildə Pedaqoji Etika” və digər müvafiq mövzularda təlimlər keçmişdir.
2015-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin dissertantıdır.
Fakültə Elmi Şurasının üzvüdür.
2018-ci ildən 2023-cü ilin martına kimi UNEC Biznes Məktəbinin Direktor müavini vəzifəsində çalışıb.

Gahramanova Shahla Shaki
Shahla Gahramanova is a senior lecturer at the department of “Economics and Business Administration” of  Azerbaijan State University of Economics. She teaches “Business Ethics and Corporate Governance”, “Corporate Social Responsibility”, “Human Resource Management”, “Business Communication / Business Correspondence” and other relevant disciplines related to management and business administration.
In 1997 she graduated from  Azerbaijan University of Languages majoring in “English-French”, and in 2003 from the Ukrainian Diplomatic Academy under the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine with a master’s degree in “International Relations”. Along with teaching for about 20 years, Shahla Gahramanova has long held responsible positions in international organizations.
She has participated in a number of prestigious international conferences and delivered reports at various times.
From 2008 to 2018, she worked as a guest lecturer at Florida State University (USA), Siegen University (Germany), Babes-Bolyai University (Romania).
She has participated in training courses organized by the Vienna Diplomatic Academy, ADA University,  Prague  Innovation Institute, as well as the European Union, the UN, the ICRC and other influential international organizations.
Since 2012, she has been holding trainings on “Business Communication”, “Business Correspondence”, “Human Resource Management”, “Professional Ethics”, “Conflict Resolution”  for various audiences. In 2014-2016, she conducted trainings on topical topics for civil servants representing various government agencies. She developed and presented training packages on relevant topics, including the “Trainers’ Training” course for civil servants within the trainings organized by the Civil Service Commission under the President of the Republic of Azerbaijan jointly with the UN and GIZ.
In 2018-2019, she conducted trainings for UNEC teachers on “Ways to prepare and deliver effective presentations to the audience”, “Organization and effectiveness of team assignments”, “Pedagogical Ethics in Inclusive Education” and other relevant topics.