Qəhrəmanova Şəhla Şəki qızı
Şəhla Qəhrəmanova Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin «İqtisadiyyat və biznesin idarə edilməsi” kafedrasının baş müəllimidir. “Biznes etikası və korporativ idarə etmə”, “Korporativ sosial məsuliyyət”, “İnsan resurslarının idarə edilməsi”, “İşgüzar ünsiyyət/İşgüzar yazışma” və menecment və biznesin idarə edilməsilə bağlı digər müvafiq fənləri tədris edir.
1997-ci ildə Azərbaycan Dillər Universitetinin “İngilis-fransız dilləri” ixtisası üzrə, 2003-cü ildə isə Ukrayna Xarici İşlər Nazirliyi yanında Ukrayna Diplomatiya Akademiyasını “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisası üzrə bitirərək magistr dərəcəsi almışdır. 20 ilə yaxın müəllimlik fəaliyyəti ilə yanaşı Şəhla Qəhrəmanova uzun müddət beynəlxalq təşkilatlarda məsul vəzifələrdə çalışmışdır.
Müxtəlif zamanlarda bir sıra nüfuzlu beynəlxalq konfransların iştirakçısı olub və məruzələrlə çıxış edib.
2008 – 2018-ci illər ərzində Florida Dövlət Universitetində (ABŞ),  Zigen Universitetində (Almaniya),  Babes-Bolyai Universitetində (Rumıniya) qonaq müəllim olaraq fəaliyyət göstərib.
Vyana Diplomatiya Akademiyası, ADA Universiteti, Praqa Təkmilləşdirmə İnstitutu,  eləcə də Avropa İttifaqı, BMT, BQXK və digər nüfuzlu beynəlxalq təkilatlar tərəfindən  təşkil edilən təlim kurslarının iştirakçısı olub.
2012-ci ildən etibarən müxtəlif auditoriyalar üçün “İşgüzar ünsiyyət”, “İşgüzar yazışma”, “İnsan resurslarının idrə edilməsi”, “Peşə etikası”, “Münaqişələrin həlli” mövzularında  təlimlər keçir. 2014-2016-cı illərdə müxtəlif dövlət orqanlarını təmsil edən dövlət qulluqçularına müvafiq mövzularda təlimlər keçib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət Qulluğuna Qəbul Komissiyasının BMT və GİZ-lə birgə təşkil etdiyi təlimlər çərçivəsində dövlət qulluqçuları üçün “Təlimçilərin təlimi” kursu da daxil olmaqla müvafiq mövzularda təlim paketləri hazırlayıb və təqdim edib.
2018-2019-cu illərdə UNEC müəllimləri üçün təşkil olunan təlimlərdə “Effektiv təqdimatların hazırlanması və auditoriyaya çatdırılması yolları”, “Komanda halında tapşırıqların təşkili və effektivliyinin təmin edilməsi”, “İnkluziv Təhsildə Pedaqoji Etika” və digər müvafiq mövzularda təlimlər keçmişdir.
2015-ci ildən Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin dissertantıdır.
Fakültə Elmi Şurasının üzvüdür.
2018-ci ildən 2023-cü ilin martına kimi UNEC Biznes Məktəbinin Direktor müavini vəzifəsində çalışıb.

Кахраманова Шахла Шеки гызы
Шахла Кахраманова является старшим преподавателем кафедры «Экономика и управление бизнесом» Азербайджанского государственного экономического университета. Преподает дисциплины «Этика бизнеса и корпоративное управление», «Корпоративная социальная ответственность», «Управление человеческими ресурсами», «Деловое общение/деловая переписка» и другие соответствующие дисциплины, связанные с менеджментом и управлением бизнесом.
В 1997 году окончила Азербайджанский университет языков по специальности «Англо-французские языки», в 2003 году Украинскую дипломатическую академию при Министерстве иностранных дел Украины по специальности «Международные отношения», получила степень магистра. Около 20 лет занималась преподавательской деятельностью, наряду с которой работала на ответственных должностях в международных организациях.
В разные времена была участницей ряда престижных международных конференций, на которых выступала с докладом.
В течение 2008 – 2018 годов занималась деятельностью в качестве преподавателя гостя во Флоридском государственном университете (США), Зигенском университете (Германия),  университете Babes-Bolyai  (Румыния).
Была участницей курсов тренингов, организованных Венской дипломатической академией, университетом АДА, Пражским институтом совершенствования, а также Европейским союзом, ООН и другими престижными международными организациями.
С 2012 года для разной аудитории проводила тренинги на темы «Деловое общение», «Деловая переписка», «Управление человеческими ресурсами», «Профессиональная этика», «Решение конфликтов». В 2014-2016 годах провела тренинги государственным служащим, представляющим различные государственные органы. Разработала и представила пакет тренингов на соответствующие темы, включая курс «Обучение тренеров», организованное для государственных служащих в рамках тренингов, организованных Комиссией по приему на государственную службу при Президенте с ООН и GİZ.
В 2018-2019 годах приняла участие в тренингах, которые были организованы для преподавателей UNEC на тему «Разработка эффективных презентаций и пути представления аудитории», «Организация заданий в командной форме и обеспечение эффективности», «Педагогическая этика в инклюзивном образовании».