Rəhmani Fərəh Polad qızı
2011-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” fakültəsini bitirmişdir. 2014-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Marketinq” ixtisası üzrə magistr dərəcəsini almışdır.
2012-ci ildən ADİU-da “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasında laborant, böyük laborant, müəllim vəzifəsində çalışmışdır. 2014-cü ildə “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasına “Sənayenin təşkili və idarə edilməsi” ixtisası üzrə dissertant təyin olunmuşdur. 2013-2016-ci illərdə UNEC-də saathesabı qaydasında dərslər aparmışdır.
2017-ci ildən UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.
2016-ci ilin fevral ayında UNEC-in keçirdiyi “Universitet sistemində interaktiv təhsil” mövzusunda təlimdə iştirak etmişdir və qrup üzrə I-ci yerə layiq görülmüşdür. 8 elmi məqalələrin müəllifidir.
Kafedrada elmi tədbirlərin təşkilində köməklik göstərir, dəfələrlə konfrans və elmi festivallarda məruzələrlə çıxış edib.

Rahmani Farah Polad  was born in 1990 in the city of Baku.
In 2011 she graduated from the “Marketing” faculty of  Azerbaijan State University of Economics. In 2014, she received a master’s degree in Marketing from Azerbaijan State University of Economics.
Since 2012, she has worked as a laboratory assistant, senior laboratory assistant, teacher at the “Enterprise Economics” department at UNEC. In 2014, She was appointed a candidate for a degree on  “Industrial Organization and Management” at the department of “Enterprise Economics”. In 2013-2016, she gave hourly classes at UNEC.
In February 2016, she participated in a training on “Interactive education in the university system” held by UNEC and was awarded first place in the group. She is the author of 8 scientific articles.
She assists in the organization of scientific events at the department, has repeatedly presented at conferences and scientific festivals.