Rəhmani Fərəh Polad qızı
2011-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Marketinq” fakültəsini bitirmişdir. 2014-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Marketinq” ixtisası üzrə magistr dərəcəsini almışdır.
2012-ci ildən ADİU-da “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasında laborant, böyük laborant, müəllim vəzifəsində çalışmışdır. 2014-cü ildə “Müəssisənin iqtisadiyyatı” kafedrasına “Sənayenin təşkili və idarə edilməsi” ixtisası üzrə dissertant təyin olunmuşdur. 2013-2016-ci illərdə UNEC-də saathesabı qaydasında dərslər aparmışdır.
2017-ci ildən UNEC-in Rus İqtisad Məktəbinin “İqtisadiyyat” kafedrasında müəllim vəzifəsində çalışır.
2016-ci ilin fevral ayında UNEC-in keçirdiyi “Universitet sistemində interaktiv təhsil” mövzusunda təlimdə iştirak etmişdir və qrup üzrə I-ci yerə layiq görülmüşdür. 8 elmi məqalələrin müəllifidir.
Kafedrada elmi tədbirlərin təşkilində köməklik göstərir, dəfələrlə konfrans və elmi festivallarda məruzələrlə çıxış edib.

Рахмани Фарах Полад гызы
В 2011 году окончила факультет “Маркетинг” Азербайджанского Государственного Экономического Университета.
В 2014 году ей присвоена степень магистра по специальности “Маркетинг” Азербайджанского Государственного Экономического Университета.
С 2012 года начала работать в АзГЭУ в должности лаборанта, старшего лаборанта, преподавателя кафедры “Экономика предприятия”.  В 2014 году стала диссертантом кафедры “Экономика предприятия” по специальности “Организация и управление промышленностью”.
С 2013-2016 годы вела в UNEC педагогическую деятельность с почасовой оплатой.  В 2016 году стала преподавателем кафедры “Экономика предприятия”.
C 2017 года является преподавателем кафедры “Экономика” Русской Экономической Школы UNEC.
В феврале 2016 года принимала участие на тренинге, организованном UNEC на тему «Интерактивное образование в системе университета» и удостоилась 1-го места в группе. Является автором 11 научных статей и 5 тезисов.
Оказывает помощь в организации научных мероприятий на кафедре, неоднократно выступала с докладами на конференциях и научных фестивалях.