Özbəkistan universitetinin müəllimi Orhun proqramı çərçivəsində UNEC-də olub
Özbəkistanın “İpək Yolu” Beynəlxalq Turizm və Mədəni İrs Universitetinin müəllimi Orhun mübadilə proqramı çərçivəsində UNEC-də olub.
Mübadilə çərçivəsində Nilufar Rahimova UNEC-in Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin direktoru Afət Ələkbərova və Orhun proqramının koordinatoru Jalə Heydərova görüşüb, eləcə də digər strukturların fəaliyyəti ilə tanış olub.
Nilufar Rahimova Rus İqtisad Məktəbinin tələbələri üçün də mühazirə keçib.
Mübadilənin sonunda özbəkistanlı müəllimə proqramda iştiraka dair sertifikat təqdim edilib.
Xatırladaq ki, Orhun mübadilə proqramı Türk Dövlətlər Təşkilatı Türk Universitetlər Birliyinin (TÜRKÜNİB) təşəbbüsü ilə yaradılan və üzv universitetlər arasında tələbə-müəllim mübadiləsinin həyata keçirilməsini dəstəkləyən proqramdır. Proqram çərçivəsində Türk Dünyası ölkələrinin ali təhsil müəssisələri arasında qarşılıqlı inteqrasiya və əməkdaşlığın inkişafı nəzərdə tutulub.

Преподаватель Университета Узбекистана посетила UNEC в рамках программы «Орхун»
Преподаватель Международного университета туризма и культурного наследия «Шелковый путь» Узбекистана в рамках программы «Орхун» посетила UNEC.
В рамках обмена Нилуфар Рагимова встретилась с директором Департамента международного сотрудничества UNEC Афат Алекперовой и координатором программы «Орхун» Жалей Гейдаровой, а также ознакомилась с деятельностью других структур.
Нилуфар Рагимова также провела лекцию для студентов Русской экономической школы.
По итогам обмена узбекскому преподавателю был вручен сертификат об участии в программе.
Следует отметить, что программа обмена «Орхун», созданная по инициативе Организации тюркских государств Союза тюркоязычных университетов (TURKUNIB), поддерживает программу обмена студентами и преподавателями между университетами-членами. В рамках программы предусматривается развитие взаимной интеграции и сотрудничества между высшими учебными заведениями стран Тюркского мира.