Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri beyin yarışının qalibi olublar
UNEC-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 94-cü ildönümünə həsr olunan fakültələrarası idman yarışları davam edir. Bu dəfə UNEC tələbələri öz bacarıqlarını şahmat çempionatında sınayıblar.
Gərgin keçən beyin yarışında xal hesabında ən yüksək nəticəni Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri nümayiş etdirərək, I yerə yüksəliblər.
Şahmat çempionatına hakimliyi “İqtisadçı” İdman klubunun məşqçisi, Beynəlxalq dərəcəli qrossmeyster Sərxan Quliyev edib.
UNEC-in “İqtisadçı” İdman klubu, Tələbə Gənclər Təşkilatı Tələbə Həmkarlar Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışların məqsədi gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğidir.

Students of the Russian School of Economics became the Winners of the Brain Race
Interdisciplinary Sports Competitions dedicated to National Leader Heydar Aliyev’s 94th Anniversary goes on. This time, UNEC students competed in the chess competition.
Students of the Russian School of Economics demonstrated the highest result on the score within the tense rivalry and took I place.
Referee of the chess championship was the trainer of the sports club “Economist”, International Grandmaster Serkhan Guliyev.
The aim of the competitions organized by the Sport Club “Economist”, Student Youth Organization and Student Trade Union of UNEC is the promotion of a healthy lifestyle among the young people.