Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri beyin yarışının qalibi olublar
UNEC-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 94-cü ildönümünə həsr olunan fakültələrarası idman yarışları davam edir. Bu dəfə UNEC tələbələri öz bacarıqlarını şahmat çempionatında sınayıblar.
Gərgin keçən beyin yarışında xal hesabında ən yüksək nəticəni Rus İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri nümayiş etdirərək, I yerə yüksəliblər.
Şahmat çempionatına hakimliyi “İqtisadçı” İdman klubunun məşqçisi, Beynəlxalq dərəcəli qrossmeyster Sərxan Quliyev edib.
UNEC-in “İqtisadçı” İdman klubu, Tələbə Gənclər Təşkilatı Tələbə Həmkarlar Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışların məqsədi gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliğidir.

Студенты Русской школы экономики стали победителями интеллектуального соревнования
В UNEC продолжаются спортивные соревнования между факультетами, посвященные 94-ой годовщине Общенационального лидера Гейдара Алиева. В этот раз студенты UNEC испытали себя на чемпионате по шахматам.
В напряженном интеллектуальном соревновании студенты Русской школы экономики, набрав наивысший балл, завоевали I место.
Судьей чемпионата по шахматам был тренер спортивного клуба «Игтисадчы», гроссмейстр международного класса Сархан Гулиев.
Целью проведения соревнований, состоявшихся при организационной поддержке спортивного клуба «Игтисадчы» UNEC, Студенческой молодежной организации и Студенческого профсоюза, является пропаганда здорового образа жизни среди молодежи.