Rusiyalı professor Radio UNEC-də
Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin Təhsilin İnkişafı üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, professor Yevgeniya Şubenkova Radio UNEC-in qonağı olub. UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbinin dekan müavini, “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti Anar Eyyubovun qonağı olan Y.Şubenkova “Təhsilin sosial-iqtisadi inkişafda rolu” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi-praktiki konfrans barədə təəssüratlarını bölüşüb.
Konfransın ikinci günündə UNEC-lə tanış olmaq imkanı əldə etdiyini bildirən qonaq universitet haqqında da danışıb. UNEC-də tətbiq edilən Elektron Universitet Modeli, differensial əməkhaqqı sistemi barədə müsbət rəylərini bildirib.
Y.Şubenkova UNEC-də imtahan sessiyasının gedişi ilə də tanış olduğunu qeyd edib. Mərkəzləşmiş test imtahan sistemini çox şəffaf və obyektiv hesab edən qonaq, UNEC təcrübəsinin öyrənilməsinin vacibliyini vurğulayıb.

Russian Professor to Radio UNEC
Director of the Scientific-research Institute on Development of Education of the University of Economics of Russia named after Plekhanov, Professor Yevgeniya Shubenkova became a guest to Radio UNEC. Y.Shubenkova who spoke to Deputy Dean of UNEC’s Russian School of Economics, Associate Professor of the Department of “International RelationsAnar Eyyubov shared her impressions about the international scientific-practical conference on “The Role of Education in Socioeconomic Development”.
The guest who said that had an opportunity to become familiar with UNEC talked about it. She commented the Electronic University Model and the Differential Salary System applied at UNEC positively.
Y.Shubenkova spoke about the process of the Winter Exam Session of UNEC she observed. The guest considered the centralized test exam system as objective and transparent. She highlighted the significance of learning UNEC experience.