Rusiyalı professor Radio UNEC-də
Plexanov adına Rusiya İqtisad Universitetinin Təhsilin İnkişafı üzrə Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, professor Yevgeniya Şubenkova Radio UNEC-in qonağı olub. UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbinin dekan müavini, “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının dosenti Anar Eyyubovun qonağı olan Y.Şubenkova “Təhsilin sosial-iqtisadi inkişafda rolu” mövzusunda keçirilən beynəlxalq elmi-praktiki konfrans barədə təəssüratlarını bölüşüb.
Konfransın ikinci günündə UNEC-lə tanış olmaq imkanı əldə etdiyini bildirən qonaq universitet haqqında da danışıb. UNEC-də tətbiq edilən Elektron Universitet Modeli, differensial əməkhaqqı sistemi barədə müsbət rəylərini bildirib.
Y.Şubenkova UNEC-də imtahan sessiyasının gedişi ilə də tanış olduğunu qeyd edib. Mərkəzləşmiş test imtahan sistemini çox şəffaf və obyektiv hesab edən qonaq, UNEC təcrübəsinin öyrənilməsinin vacibliyini vurğulayıb.

Российский профессор в эфире Radio UNEC
Директор Научно-исследовательского института по развитию образования Российского экономического университета имени Г.В.Плеханова, профессор Евгения Шубенкова была гостем Radio UNEC. Являясь гостем заместителя декана Русской школы экономки, доцента кафедры Международных отношений Анара Эюбова, Е.Шубенкова поделилась впечатлениями по поводу международной научно-практической конференции, состоявшейся  на тему «Роль образования в социально-экономическом развитии».
Гость отметив о возможности ознакомления с UNEC на второй день конференции, высказала мнение об университете. Она выразила положительное отношение к применяемым в UNEC модели Электронного университета и системе дифференциальной заработной платы.
Е.Шубенкова также ознакомилась с процессом экзаменационной сессии в UNEC.  Гость, считая систему централизованного тестового экзамена достаточно объективной и прозрачной, подчеркнула о важности изучения опыта UNEC.