Rusiyanın e-maliyyə üzrə tanınmış eksperti UNEC-də
Makarov 2017Oktyabrın 6-da UNEC-də Rusiyanın rəqəmsal iqtisadiyyat və e-maliyyə üzrə tanınmış eksperti Ruslan Makarovun iştirakı ilə elmi seminar keçiriləcək.
UNEC Tədqiqat Fondunun təşkil etdiyi elmi seminarın mövzusu “Elektron pullar: mövcud vəziyyət və inkişaf perspektivləri” olacaq.
“Bəşəriyyət” Beynəlxalq Fondunun prezidenti, hüquq elmləri doktoru Ruslan Makarov rəqəmsal iqtisadiyyat və e-maliyyənin (elektron və smart pul, kriptovalyutası) müasir tendensiyalarla vəhdətində mədəni dəyərlərin monetarlaşması üzrə tədqiqatlar aparır. O, Avropa və Asiyada kriptovalyuta və elektron pul vahidlərinin yaradılmasında yaxından iştirak edib. Hüquq, fəlsəfə və etnoloqiya üzrə elmi monoqrafiyaların müəllifidir. Rus Coğrafiya Cəmiyyətinin həqiqi üzvü olan R.Makarov nüfuzlu beynəlxalq və dövlət mükafatlarına layiq görülüb.

Известный российский эксперт по электронным финансам в UNEC
6 октября в  UNEC состоится научный семинар с участием известного российского эксперта по теме цифровой  экономики и электронных финансов Руслана Макарова.
Темой научного семинара, организованного Исследовательским фондом UNEC, будет «Электронные деньги:современное состояние и перспективы развития».
Президент Международного фонда “Человечество”, доктор юридических наук Руслан Макаров разрабатывает тему монетизации культурных ценностей при совмещении с современными тенденциями в цифровой экономике и электронных финансах (электронные и smart деньги, криптовалюты). В Европе и Азии  близко участвовал в создании денежных единиц криптовалюты и электронных денег. Автор научных монографий по праву, философии и этнологии.  Р.Макаров, действительный член Русского географического общества удостоен престижных международных и государственных наград.