“Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasında seminar
UNEC-in “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasında elmi-tədqiqat işlərin prespektivləri  ilə bağlı seminar keçirilib. Tədbirə kafedranın professor-müəllim heyyəti ilə yanaşı, elm şöbəsinin  müdiri,  professor Zahid Məmmədov, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları mərkəzinin direktoru, dosent Zöhrə Həsənova və elm şöbəsinin əməkdaşları qatılıblar.
Kafedra müdiri Zabit Aslanov elmi fəaliyyətin genişləndirilməsi ilə bağlı kafedrada həyata keçirilən yeniliklər və bu sahədə digər universitetlərlə əməkdaşlıq haqda məlumat verib. Seminarda kafedrada aparılan elmi-tədqiqat işlərindən, onların əhəmiyyətindən danışılıb, yeni layihələrin, gələcək planların müzakirəsi keçirilib.
Elm şöbəsinin müdiri Zahid  Məmmədov elmi-tədqiqat yönümlü universitetə çevrilməkdə iddialı olan UNEC-də elmi potensialın artırılması ilə bağlı görülən işlər barədə məlumat verərək, bu sahədə “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasını daha aktiv olmağa çağırıb.
Sonda fevral ayı üzrə “Differensial əməkhaqqı sistemi”ndə 1-ci olan kafedranın əməkdaşları təbrik edilib.

Семинар на кафедре «Стандартизация и сертификация»
На кафедре «Стандартизация и сертификация» UNEC в связи с перспективами научно-исследовательских работ состоялся семинар. В мероприятии наряду с профессорско-преподавательским составом приняли участие заведующий Отделом науки, профессор Захид Мамедов, директор Информационно-коммуникационной технологии, доцент Зохра Гасанова и сотрудники отдела науки.
Заведующий кафедрой Забит Асланов в связи с расширением научной деятельности дал информацию об осуществляемых на кафедре новшествах и сотрудничества в этой сфере с другими университетами. На семинаре обсуждались вопросы по проведению на кафедре научно-исследовательских работ, их значении, новых проектах и будущих планах.
Заведующий Отделом науки Захид Мамедов представив информацию о проделанных работ в направлении повышения научного потенциала UNEC, стремящейся превратиться в университет научно-исследовательского направления, призвал кафедру «Стандартизация и сертификация» к проявлению еще большей активности в этой сфере.
В конце прозвучали поздравления в адрес сотрудников кафедры, занявшей 1-е место в «Системе дифференциальной заработной платы».