“Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasında seminar
UNEC-in “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasında elmi-tədqiqat işlərin prespektivləri  ilə bağlı seminar keçirilib. Tədbirə kafedranın professor-müəllim heyyəti ilə yanaşı, elm şöbəsinin  müdiri,  professor Zahid Məmmədov, informasiya-kommunikasiya texnologiyaları mərkəzinin direktoru, dosent Zöhrə Həsənova və elm şöbəsinin əməkdaşları qatılıblar.
Kafedra müdiri Zabit Aslanov elmi fəaliyyətin genişləndirilməsi ilə bağlı kafedrada həyata keçirilən yeniliklər və bu sahədə digər universitetlərlə əməkdaşlıq haqda məlumat verib. Seminarda kafedrada aparılan elmi-tədqiqat işlərindən, onların əhəmiyyətindən danışılıb, yeni layihələrin, gələcək planların müzakirəsi keçirilib.
Elm şöbəsinin müdiri Zahid  Məmmədov elmi-tədqiqat yönümlü universitetə çevrilməkdə iddialı olan UNEC-də elmi potensialın artırılması ilə bağlı görülən işlər barədə məlumat verərək, bu sahədə “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasını daha aktiv olmağa çağırıb.
Sonda fevral ayı üzrə “Differensial əməkhaqqı sistemi”ndə 1-ci olan kafedranın əməkdaşları təbrik edilib.

A Seminar held by the Department of “Standardization and Certification”
A seminar in connection with the perspectives of scientific-research works was held at UNEC Department of “Standardization and Certification”. Besides the Department’s academic personnel, Director of Science Department, Professor Zahid Mammadov, Director of Information and Communication Technologies Department Zohra Hasanova and the employees of the Science Department joined the seminar.
Head of the Department Zabit Aslanov delivered the information about the novelties in expanding scientific performance implemented at the department and the cooperation in the area with other universities. The scientific-research works carried out by the department and their significance were told about within the seminar and the new projects and future plans were debated.
Providing the participants with the information about the affairs realized to improve the scientific potential at UNEC which pretend to become scientific-research oriented university, Director of the Science Department Zahid Mammadov urged the Department of Standardization and Certification to be active in this field.
Employees of the Department who became first in the “Differential Salary System” for February were congratulated in the end.