Tələbələr üçün Cousera kurslarından növbəti fürsət
coursera_for_campusMartın 25-dən UNEC “Coursera for Campus” dəstək proqramına qoşuldu və 2600 UNEC tələbəsi təqdim olunan fürsətlərdən yararlandı.
Proqram çərçivəsində tələbələr 708 adda kurs üzrə 124686 dərs mövzusu dinləyiblər. Ümumilikdə isə 1778 UNEC tələbəsi kursu uğurla tamamlayaraq, 5546 sertifikat qazandı.
Sevindirici haldır ki, UNEC tələbələrinin proqramdakı yüksək fəallığına görə “Coursera”dan universitet rəhbərliyi adına təşəkkür məktubu daxil olub.
Distant təhsilə keçid kütləvi açıq onlayn kursların təhsil prosesinə inteqrasıyasını qaçılmaz edir. Pandemiya dövrünün davam etməsi həm də özünüinkişaf fəaliyyətinə daha çox zaman ayırmaq üçün bir fürsətdir. Bütün bunları və eləcə də qarşıdan gələn yay tətilini nəzərə alaraq, “Coursera” ilə aparılan danışıqların müsbət nəticəsi olaraq, UNEC üçün ayrılan 2600 lisenziya sayı 5000-ə qədər artırıldı və hər lisenziya üçün tətbiq edilən 5 kurs seçim limiti aradan qaldırıldı. Lisenziya əldə edən hər kəs 30 iyuna qədər limitsiz sayda kurs götürə bilər. Kursların 1 sentyabra qədər bitirməsı lazımdır. Dəstək proqramı çərçivəsində qazanılan sertifikatlarına görə ödəniş tələb olunmur.

Очередная возможность студентам курсов Cousera
С 25 марта  UNEC присоединился к программе поддержки  «Coursera for Campus» и 2600 студентов UNEC воспользовались предложенной возможностью.
В рамках программы студенты  прослушали 124686 темы уроков по курсам под  708 наименованием. В целом 1778 студентов UNEC успешно завершили курсы и получили 5546 сертификатов.
Отрадно, что за высокую активность, проявленную в программе студентами UNEC,  на имя руководство университета поступило письмо благодарности курсов «Coursera».
Переход на дистанционное обучение делает неизбежной интеграцию открытых онлайн курсов в процесс образования.  Продолжение периода пандемии дает возможность еще больше уделять  времени для деятельности по саморазвитию. Учитывая все это и предстоящие летние каникулы, как положительный результат проведенных переговоров с «Coursera», количество лицензий, предназначенных для  UNEC,  поднялось с 2600 до 5000 и лимит выбора по 5 курсу, применяемый для каждой лицензии, устранен.  Каждый, получивший лицензию, до 30 июня может взять курсы без лимита.  Курсы необходимо завершить до 1 сентября. За сертификаты, полученные в рамках программы поддержки, оплата не требуется.