12 iyul 1972-ci ildə  Naxçıvan MR Şərur rayonu Ələkli kəndində anadan olub.
2001-2004-cü illərdə isə Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının dövlət və bələdiyyə idarəetməsi fakültəsini bitirib.
2006-ci ildən texnika elmlər namizədidir. 2 kitab (Əmək Məcəlləsinin  Kommentariyası, Əmək Məcəlləsinin Elmi-Praktiki Kommentariyası) həmmüəllif, 20-dən çox elmi məqalələri var.
1994-2000-ci illərdə BDU-nun «Nəzəri-mexanika və bütöv mühit mexanikası» kafedrasında mühəndis;
2001-ci ildən ADİU-nun (UNEC) İqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi kafedrasında müəllim-dosent;
2000-2006-ci illərdə  YAP-ın Mərkəzi Aparatında İdeoloji şöbənin partiyalar arası əlaqələr üzrə baş referent;
2006-2010-cu illərdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Yoxsulluq problemləri və ünvanlı sosial yardım siyasəti şöbəsinin sektor müdiri;
2010-cu idən  Az.NQSI HI RK–nın sədr müavini,  AHİK-in məclis üzvü;
2020-ci ildən 6-cı çağrış Milli Məclisin deputatı, Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin sədri.
SOCAR Həmkarlar İttifaqında çalışır. UNEC-in “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının  dosentidir.
Evli, üç övladı var.
Siyası fəaliyyəti:
Siyasi  fəaliyyətə 1992-ci ildə ümmummilli liderimiz Heydər Əliyevin hakimiyyətə qayıdışını məhdudlaşdıran konstitusiyanın 121-ci maddəsinin 2-ci bəndinə etiraz olaraq başlamış.
1993-cü il 13 fevral tarixindən Yeni Azərbaycan Partiyasının sıralarındadır.
YAP-nın Gənclər Təşkilatının təşkilat komitəsinin ilk sədri olmub.
2000-ci ildə keçirilən Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə keçirilən seçkilərində YAP-ın proporsional siyahısında təmsil olunub.
2005-ci ildə YAP tərəfindən Xətai rayonu 34 saylı seçki dairəsindən deputatlığa namizədliyi irəli sürülüb.
2020-ci ildə YAP tərəfindən Şabran-Siyəzən  rayonu üzrə 54 saylı seçki dairəsindən deputatlığa namizədliyi irəli sürülüb, hal-hazırda həmin dairə üzrə deputatdır.
Ən böyük mükafatı ümummilli lider Heydər Əliyevin, cənab  İlham Əliyevin də iştirak etdiyi YAP-nın İdarə Heyətinin toplantısında ona siyasi fəaliyyətilə bağlı təşəkkür etməsi olmuşdur.

Родился 12 июля 1972 года в селе Алекли Шарурского района Нахичеванской АР.
В 2001-2004 годах окончил факультет государственного и муниципального управления Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики.
С 2006 года кандидат технических наук, соавтор 2 книг (Комментарий трудового кодекса, Научно-практический комментарий трудового кодекса), имеет свыше 20 научных статей.
В 1994-2000 годах работал на кафедре «Теоретическая механика и механика всей среды» БГУ.
С 2001 года по настоящее время работает доцентом кафедры «Правовое регулирование экономики» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
В 2000-2006 годах работал главным референтом по межпартийным отношениям в идеологическом отделе Центрального аппарата партии «Ени Азербайджан».
В 2006-2010 годах работал начальником отдела Проблем бедности и политики адресной социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения.
С 2010 года является заместителем председателя РК ПРНГП, член ПКА.
С 2020 года депутат  6-го созыва Милли Меджлиса, председатель Комитета природных ресурсов, энергетики и экологии.
Женат, имеет 3 детей.
Политическая деятельность:
К политической  деятельности приступил в  1992 году, выступив против пункта 2 статьи 121 конституции, ограничивающей возвращение к власти общенационального лидера Гейдара Алиева.
С 13 февраля 1993 года находится в рядах партии «Ени Азербайджан».
Был первым председателем Оргкомитета Молодежной организации партии «Ени Азербайджан».
В выборах в Милли Меджлис Азербайджанской Республики, проводимых в 2000 году, представлен в пропорциональном списке партии «Ени Азербайджан».
В 2005 году партией «Ени Азербайджан» была выдвинута кандидатура в депутаты 34 избирательного округа Хатаинского района.
В 2020 году партией «Ени Азербайджан» была выдвинута кандидатура в депутаты 54 избирательного округа Шабран-Сиязаньского района, в настоящее время является депутатом указанного избирательного округа.
Самая большая награда выражение благодарности в связи с политической деятельностью на заседании Президиума партии «Ени Азербайджан», в котором участвовали общенациональный лидер Гейдар Алиев , господин Ильхам Алиев.