12 iyul 1972-ci ildə  Naxçıvan MR Şərur rayonu Ələkli kəndində anadan olub.
2001-2004-cü illərdə isə Prezident yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının dövlət və bələdiyyə idarəetməsi fakültəsini bitirib.
2006-ci ildən texnika elmlər namizədidir. 2 kitab (Əmək Məcəlləsinin  Kommentariyası, Əmək Məcəlləsinin Elmi-Praktiki Kommentariyası) həmmüəllif, 20-dən çox elmi məqalələri var.
1994-2000-ci illərdə BDU-nun «Nəzəri-mexanika və bütöv mühit mexanikası» kafedrasında mühəndis;
2001-ci ildən ADİU-nun (UNEC) İqtisadiyyatın hüquqi tənzimlənməsi kafedrasında müəllim-dosent;
2000-2006-ci illərdə  YAP-ın Mərkəzi Aparatında İdeoloji şöbənin partiyalar arası əlaqələr üzrə baş referent;
2006-2010-cu illərdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Yoxsulluq problemləri və ünvanlı sosial yardım siyasəti şöbəsinin sektor müdiri;
2010-cu idən  Az.NQSI HI RK–nın sədr müavini,  AHİK-in məclis üzvü;
2020-ci ildən 6-cı çağrış Milli Məclisin deputatı, Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya komitəsinin sədri.
SOCAR Həmkarlar İttifaqında çalışır. UNEC-in “İqtisadiyyatın tənzimlənməsi” kafedrasının  dosentidir.
Evli, üç övladı var.
Siyası fəaliyyəti:
Siyasi  fəaliyyətə 1992-ci ildə ümmummilli liderimiz Heydər Əliyevin hakimiyyətə qayıdışını məhdudlaşdıran konstitusiyanın 121-ci maddəsinin 2-ci bəndinə etiraz olaraq başlamış.
1993-cü il 13 fevral tarixindən Yeni Azərbaycan Partiyasının sıralarındadır.
YAP-nın Gənclər Təşkilatının təşkilat komitəsinin ilk sədri olmub.
2000-ci ildə keçirilən Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə keçirilən seçkilərində YAP-ın proporsional siyahısında təmsil olunub.
2005-ci ildə YAP tərəfindən Xətai rayonu 34 saylı seçki dairəsindən deputatlığa namizədliyi irəli sürülüb.
2020-ci ildə YAP tərəfindən Şabran-Siyəzən  rayonu üzrə 54 saylı seçki dairəsindən deputatlığa namizədliyi irəli sürülüb, hal-hazırda həmin dairə üzrə deputatdır.
Ən böyük mükafatı ümummilli lider Heydər Əliyevin, cənab  İlham Əliyevin də iştirak etdiyi YAP-nın İdarə Heyətinin toplantısında ona siyasi fəaliyyətilə bağlı təşəkkür etməsi olmuşdur.

He was born on July 12, 1972 in Alakli village of Sharur region of Nakhchivan AR.
In 2001-2004, he graduated from the Academy of Public Administration under the President,   the Faculty of Public and Municipal Administration.
He is a candidate of technical sciences since 2006, co-author of 2 books (Commentary on the Labor Code, Scientific-Practical Commentary on the Labor Code), has more than 20 scientific articles.
1994-2000 – Engineer at the Department of Theoretical Mechanics and Integral Mechanics of BSU;
From 2001 to present, lecturer-associate-professor at the department of Legal Regulation of Economics of ASUE (UNEC);
In 2000-2006, he was the chief clerk for inter-party relations of the Ideological Department at the Central Office of the NAP;
2006-2010 Sector Head of the Poverty Problems and Targeted Social Assistance Policy Department of the Ministry of Labor and Social Protection of Population.
Since 2010, Deputy Chairman of Az. RCTUOGiW, Member of the ATUC Assembly;
Since 2020 MP of the Milli Majlis of the 6th convocation, Chairman of the Committee on Natural Resources, Energy and Ecology.
Married and has 3 children
Political activity:
He started his political activity in 1992 in protest of Article 121, paragraph 2 of the Constitution, which restricts the return of our national leader Heydar Aliyev to power.
He has been a member of  New Azerbaijan Party since February 13, 1993.
He was the first chairman of the organizing committee of NAP Youth Organization.
In the elections to   Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan in 2000, he was represented in the proportional list of  NAP.
In 2005, NAP nominated a candidate from the 34th constituency of Khatai district.
He was nominated by   New Azerbaijan Party in 2020 from the 54th constituency in Shabran-Siyazan district, and is currently a deputy in that constituency.
His biggest award was to be   thanked by  national leader Heydar Aliyev for his political activity at a meeting of NAP  Board attended by Mr. Ilham Aliyev.