ilqartexn940d38b2305ctex.f.d., b/m. Rəcəbov İlqar Saleh oğlu
1983-cü ikdə Daşkənd Toxuculuq və Yüngül  Sənaye İnstitutuna  daxil olaraq, 1988-ci ildə həmin institutu bitirərək, mühəndis-mexanik ixtisasına yiyələnmişdir.
1988-ci ildə Naxcıvan şəhər Xalça kombinatına təyinatla usta vəzifəsinə işə qəbul olunmuşdur. Sonra həmin kombinatın aparat sexinə böyük usta, əyirici sexinə rəis, kombinatın baş mühəndisi və direktoru vəzifəsinə təyin olunmuşdur.
2003-cü ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasında saathesabı müəllim işləmişdir.
2008-ci ildən “Standartlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasının baş müəllimidir.
01 dekabr 2011-ci ildə fəlsəfə doktoru proqramı üzrə “Standarlaşdırma və sertifikasiya” kafedrasına dissertant qəbul olunmuşdur. “Parçaların əriş və arğac sapları üzrə xətti ölçülərinin dəyişməsinin qiymətləndirilməsi metodlarının işlənməsi” mövzusunda dissertasiya işini  müdafiə etmişdir. Texnika üzrə fəlsəfə doktorudur.
33 məqalə, tezis (xaricdə və respublikada), tədris proqramları, 2dərs vəsaiti və metodik göstərişlər çap etdirmişdir.
İqtisad Universitetinin voleybol komandasının üzvüdür.
texn940d38b2305cDSC_4685DSC_4691
UNEC kollektivi Azərbaycanın istiqlaliyyəti uğrunda şəhid olan türk əsgərlərinin abidəsi önündə (30.05.2017)

ilqartexn940d38b2305c
В 1983 году поступил в Ташкентский институт ткачества и легкой промышленности, в 1988 году окончив институт, овладел специальностью инженера-механика.
В 1988 году был принят мастером в комбинат Ковроткачества города Нахчыван. Затем был назначен старшим мастером в цехе аппаратов комбината, начальником, главным инженером и директором комбината.
В 2003 году работал преподавателем почасовой оплате на кафедре «Стандартизация и сертификация» Азербайджанского государственного экономического университета.
С 2008 года старший преподаватель кафедры «Стандартизация и сертификация»,
1 декабря 2011 года по программе доктора философии был принят диссертантом на кафедру «Стандартизация и сертификация». Защитил диссертацию на тему «Разработка методов оценки изменения линейных измерений по основным и уточным нитям тканей». Доктор философии по технике.
33 статьи, тезисы опубликованы (за рубежом и в республике), учебные программы, 2 учебных пособия и методические указания.
Член волейбольной команды Экономического университета.
texn940d38b2305cDSC_4685DSC_4691
Коллектив UNEC перед памятником турецких солдат, ставших шехидами во имя независимости Азербайджана (30.05.2017)