Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi Xocalı qurbanlarını andı
Fevralın 25-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Türk Dünyası İşlətmə fakültəsində Xocalı faciəsinin 24-cü ildönümünə həsr edilən anım tədbiri keçirilib. Tədbirdə UNEC-in professor-müəllim heyəti, tələbələr və iş dünyasından qonaqlar iştirak edib.
Fakültə dekanı Ferruh Tuzcuoğlu Azərbaycan xalqının qan yaddaşı olan Xocalı faciəsindən danışaraq, ermənilərin zaman-zaman xalqımıza qarşı törətdikləri vəhşiliklərdən söz açıb.
İş adamları və müəllimlər çıxışlarında həmin qanlı gecədə erməni təcavüzkarlarının törətdikləri cinayətin dəhşətlərinin yaddaşlardan heç zaman silinməyəcəyini, Xocalıda baş verənlərin təkcə Azərbaycan xalqına qarşı deyil, bəşəriyyət, insanlıq əleyhinə törədilən qanlı cinayət olduğunu qeyd ediblər.
Tədbir Selçuk Düzgünün müəllifi olduğu Qarabağ haqqında “Ağıt” şeirin səsləndirilməsi və Xocalıdan bəhs edən filmin nümayişilə başa çatıb.

Khojali Victims are commemorated at the School of Turkic World of Business Administration
Commemoration ceremony dedicated to the 24th anniversary of Khojali tragedy has been held at the School of Turkish World of Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on February 25. The academic staff, students and the guests from business world have taken part in the event.
The Faculty Dean Farrukh Tuzchuoghlu spoke about the Khojali tragedy which is Azerbaijan people’s blood memory and atrocities committed by Armenians against our nation from time to time.
The businessmen and teachers noted in their speeches that horrors of that bloody night of the crime committed by Armenian aggressors and that Khojali events is not only the bloody crime against Azerbaijani people, but against humanity.
The event finished by sounding the poem “Mourning” by Selchuk Duzgun and demonstration of the film devoted to Khojali.