Türk Dünyası İşlətmə fakültəsi Xocalı qurbanlarını andı
Fevralın 25-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Türk Dünyası İşlətmə fakültəsində Xocalı faciəsinin 24-cü ildönümünə həsr edilən anım tədbiri keçirilib. Tədbirdə UNEC-in professor-müəllim heyəti, tələbələr və iş dünyasından qonaqlar iştirak edib.
Fakültə dekanı Ferruh Tuzcuoğlu Azərbaycan xalqının qan yaddaşı olan Xocalı faciəsindən danışaraq, ermənilərin zaman-zaman xalqımıza qarşı törətdikləri vəhşiliklərdən söz açıb.
İş adamları və müəllimlər çıxışlarında həmin qanlı gecədə erməni təcavüzkarlarının törətdikləri cinayətin dəhşətlərinin yaddaşlardan heç zaman silinməyəcəyini, Xocalıda baş verənlərin təkcə Azərbaycan xalqına qarşı deyil, bəşəriyyət, insanlıq əleyhinə törədilən qanlı cinayət olduğunu qeyd ediblər.
Tədbir Selçuk Düzgünün müəllifi olduğu Qarabağ haqqında “Ağıt” şeirin səsləndirilməsi və Xocalıdan bəhs edən filmin nümayişilə başa çatıb.

На Турецком факультете Экономики и управления почтили память жертв Ходжалы
25 февраля на Турецком факультете Экономики и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялось мероприятие, посвященное 24-ой годовщине Ходжалинской трагедии. На мероприятии присутствовали профессорско-преподавательский состав UNEC, студенты и деловые люди.
Декан факультета Феррух Тузджуоглы рассказал о трагедии Ходжалы, которая является кровавой памятью азербайджанского народа, о зверствах, время от времени совершенных армянами против азербайджанцев,.
Деловые люди и преподаватели в выступлениях рассказали о совершенных в ту кровавую ночь ужасных преступлениях  армянских агрессоров, которые никогда не сотрутся из памяти народа, а также отметили, что события в Ходжалы являются кровавым преступлением не только против азербайджанского народа, но и против всего человечества.
Мероприятие завершилось чтением стихотворения «Агит», автором которого является Феррух Тузджуоглы  и демонстрацией фильма о Ходжалы.