Türk dünyası işlətmə fakültəsində “Məzun Günü” keçirilib
İyunun 3-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Türk dünyası işlətmə fakültəsində “Məzun Günü” keçirilib. “Məzun günü”ndə professor və müəllim heyəti, iş adamları, tələbə və valideynlər iştirak edib.
Tədbir Azərbaycan və Türkiyə Respublikalarının dövlət himnlərinin səslənməsi ilə başlayıb. UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova Türk dünyası işlətmə fakültəsinin məzunlarını təbrik edərək, onlara universitetin rektoru, professor Ədalət Muradovun təbrikini çatdırıb.
Fakültə dekanı Ferrux Tuzcuoğlu may ayı üzrə differensial əməkhaqqı sisteminin fakültə və müəllimlərin reytinqində Türk dünyası işlətmə fakültəsinin liderlik etdiyini iştirakçıların diqqətinə çatdırıb: Bu, bir daha sübut edir ki, bizim yüksək biliyə və təcrübəyə malik pedaqoji kadrlarımız var. Bu heyət sayəsində biz bu gün savadlı, təcrübəli məzunlar yola salırıq.
“Məzun Günü”ndə millət vəkili Qənirə Paşayeva, türk iş adamları çıxış edərək məzunları təbrik edib, onlara iş həyatlarında uğurlar arzulayıblar.
Sonra məzunlara “simvolik diplomlar” təqdim olunub. Tədbir konsert proqramı ilə davam edib.
Qeyd edək ki, 2015/2016-cı tədris ili üçün Türk dünyası işlətmə fakültəsindən 110 tələbə məzun olur.

The «Graduation Day” held at the School of Turkic World of Business Administration
The “Graduation Day” has been held at the School of Turkic World of Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on June 3. The academic and student staffs, businessmen and parents took part in the “Graduation Day”.
The event started with the national anthems of the Republics of Azerbaijan and Turkey. Congratulating the graduates of the School of Turkish World of Business Administration, Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs Saadat Gandilova conveyed them Rector of University, ProfessorAdalat Muradov’s congratulations.
The School Dean Ferrukh Tuzchuoghlu drew to the attention of participants the leadership of the School of Turkic World of Business Administration in the ranking of faculties and teaching staff on Differential Salary System for May. It proves once again that we have a teaching staff with high knowledge and experience. Thanks to this staff today we develop educated and experienced graduates.
Member of the Parliament Ganira Pashayeva, Turkish businessmen congratulated the graduates wished them success in future work life. Then the graduates were awarded “Symbolic diplomas”. Even was on with concert program.
It shout be noted that 110 students become graduates from the School Turkish World of Business Administration for 2015/2016 academic year.