Uğurlu əməkdaşlığın yeni konturları: UNEC və Montpellier Universiteti
Fransanın Montpellier Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru,  professor Fransua Henn UNEC-də olub.
UNEC-in Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin direktoru Anar Kazımov, UNEC Biznes Məktəbinin direktoru, dosent Nazim Hacıyev və Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin əməkdaşı Lalə Əhmədova ilə görüşən qonaq UNEC-də olmaqdan məmnunluğunu bildirib. Professor F.Henn ötən il UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovun Montpellier Universitetinə səfərinin maraqla qarşılandığını və əməkdaşlıq üçün geniş perspektivlər açdığını qeyd edib. Təmsil etdiyi ali təhsil müəssisəsinin UNEC-lə bütün istiqamətlərdə əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu vurğulayan qonaq ikitərəfli əlaqələrin inkişafından, xüsusilə ikili diplom proqramına olan marağın artmasından məmnunluğunu bildirib. Yeni tədris ilində birgə proqramın ilk məzunlarının olacağını əlamətdar hal kimi qeyd edib. Montpellier Universitetində son zamanlar reallaşdırılan layihələr haqqında məlumat verən professor Fransua Henn həmin layihələrə UNEC-in böyük tövhə verəcəyini vurğulayıb.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilən “NİZAMİ” (Azərbaycanda doktorantura təhsilinin təhmilləşdirilməsi və Vahid Avropa Ali Təhsil Məkanının tələblərinə uyğun strukturlaşdırılması) Erasmus+ layihəsinin əhəmiyyətindən bəhs olunub.
Sonra Montpellier Universiteti ilə yeni əməkdaşlıq istiqamətləri haqqında ilkin razılıq əldə edilib. UNEC Biznes Məktəbi ilə Executive MBA proqramı, uzunmüddətli birgə tədqiqatların  dəstəklənməsi,  sahibkarlıq təhsili sahəsində ikitərəfli əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, ekologiya, ətraf mühit və  iqtisadiyyat üzrə birgə layihələrin işlənməsi və digər mövzular barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Новые контуры успешного сотрудничества: UNEC и университет Монпелье
Проректор по международным связям университета Франции Монпелье, профессор Франсуа Генн посетил UNEC.
При встрече с директором Департамента международного сотрудничества UNEC Анаром Казымовым, директором школы бизнеса UNEC, доцентом Назимом Гаджиевым и сотрудницей французского посольства в Азербайджане Лалой Ахмедовой гость выразил удовлетворение в связи пребыванием в  UNEC. Профессор Ф.Генн отметил о визите в минувшем году в университет Монпелье ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова, состоявшегося на должном уровне, и о предложенных широких перспективах сотрудничества. Гость, отметив о заинтересованности высшего учебного заведения, которое представляет, в сотрудничестве во всех направлениях с  UNEC, выразил удовлетворение по поводу развития двусторонних отношений, в частности программы двойного диплома. А первых выпускников совместной программы в новом учебном году отметил как отрадное событие.  Профессор Франсуа Генн, представив информацию о реализуемых в университете Монпелье в последнее время проектах, подчеркнул о большом вкладе, который внесет UNEC в эти проекты.
При встрече говорилось о значении осуществляемого при поддержке Министерства образования Азербайджанской Республики проекта  Erasmus+ «НИЗАМИ» (Адаптация и структурирование докторского образования в Азербайджане под стандарты высшего образования на Европейском пространстве).
Затем было достигнуто первичное соглашение о направлениях нового сотрудничества с университетом Монпелье. Состоялся обмен мнениями по вопросам программы МВА Школы бизнеса UNEC и Executive, поддержки долгосрочных совместных исследований, развития двусторонних отношений в сфере предпринимательства, разработки совместных проектов по экологии, окружающей среде, экономике и  другим темам.