Ümummilli lider Heydər Əliyev və milli-mənəvi dəyərlər
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibətilə Zaqatala Rayonu İcra Hakimiyyəti ilə UNEC-in Zaqatala filialının birgə təşkil etdiyi tələbə-gənclər arasında Heydər Əliyev irsinin təbliğinə həsr edilən üçüncü lektoriya keçirilib.
Zaqatala Rayon Heydər Əliyev Mərkəzin təşkil edilən tədbirdə filialın direktoru, fizikariyaziyyat elmləri doktoru, professor Orucəli Rzayev Ulu öndərin Azərbaycan dövlətçiliyinin formalaşmasında, ölkənin iqtisadi qüdrətinin möhkəmlənməsində misilsiz xidmətlərindən danışıb.
Ümumi fənlər kafedrasının müdiri, dosent Həqiqət Qədimova “Heydər Əliyev və milli-mənəvi dəyərlər” adlı məruzə ilə çıxış edib. Bildirib ki, Azərbaycanın bugünkü və gələcək nəsillərinin Ulu öndərin şərəfli adı və ölməz ruhu qarşısında müqəddəs borcu onun qurub-yaratdığı müasir Azərbaycan dövlətinin daha da çiçəklənməsi və qüdrətlənməsi, xalqımızın rifahı naminə fədakarlıqla çalışmaq, milli birliyimizə sədaqətlə xidmət göstərməkdir.

Third lecture dedicated to the promotion of Heydar Alyev’s heritage among the students and young people has been jointly held by the Executive Power of Zagatala region and Zagatala branch of UNEC on the eve of the 94th anniversary of National Leader Heydar Aliyev’s birthday.
Director of the branch, Dr. of Physics and Mathematics, Professor Orujali Rzayev spoke about the Great Leader’s unprecedented contributions in the formation of Azerbaijan statehood and strengthening the country’s economic power.
Head of the Department of General Sciences, Assistant Professor Haqiqat Gadimova made a report on “Heydar Aliyev and National-moral Values”. He said sacred duty of Azerbaijan’s present and future generations before the Great Leader’s honorary and immortal soul is to serve faithfully to the development of Azerbaijan state, benefit of our people and national unity.