“UNEC – 100” İnkişaf Strategiyası qəbul olundu
Bunu əsas tutaraq, UNEC-in 2030-cu ilə qədər fəaliyyətinin əsas istiqamətlərini özündə ehtiva edən “UNEC-100” İnkişaf Strategiyası qəbul edilib.
UNEC-in missiyası, gələcəyə baxışı və əsas dəyərlərinin yer aldığı strategiyada universitetin SWOT təhlili aparılıb və 2030-cu ilə qədər reallaşdırılması nəzərdə tutulan 7 strateji məqsəd və 31 strateji hədəfi müəyyən olunub. Sənəddə qeyd olunan hədəf və məqsədlərin həyata keçirilməsi üçün konkret fəaliyyət istiqamətləri təsbit olunub.
“UNEC-100” İnkişaf Strategiyasına uyğun görülən tədbirlər nəticəsində UNEC-in 90 yaşında dünyanın ən yaxşı 1000, 100 yaşında isə ən yaxşı 500 universitetindən birinə çevrilməsi hədəflənib.

Принята Стратегия развития “UNEC — 100”
В 2030 году Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC) будет отмечать 100-летний юбилей.
В связи с этим принята Стратегия развития “UNEC-100”, включающая основные направления деятельности UNEC до 2030 года.
В стратегии,  в которой нашли место миссия, взгляд на будущее и основные ценности UNEC, даны анализ SWOT университета и определены 7 стратегических задач и 31 стратегическая цель, реализация которых предусмотрена до 2030 года.  Для осуществления целей и задач, отмеченных в документе, утверждены направления конкретной деятельности.
В результате осуществляемых мероприятий соответственно стратегии намечено превращение UNEC к 90-летию в один из 1000, а к 100-летию один из 500  лучших университетов мира.