UNEC Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin “HOPE” (“ÜMİD”) komandası ABŞ Dövlət Departamentindən qrant qazanıb
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Dövlət Departamenti dünyada ekstrimizmlə internet və sosial media üzərindən mübarizə üçün yeni layihə təqdim edib. “Challenging Extremism” adlanan layihənin məqsədi müxtəlif ölkələrdə universitet tələbələrinin sosial mediadan düzgün istifadə etməklə yaşadığı cəmiyyətdə ekstremizmlə mübarizəni gücləndirmək, gəncləri ekstremizmdən uzaqlaşdırmaqla daha təhlükəsiz cəmiyyətin formalaşmasına nail olmaqdır.
Artıq ikinci il keçirilən bu layihədə Avropa, Amerika və Asiya ölkələrinin universitetləri fəal iştirak edirlər. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin Layihələr və Xarici tələbələr üzrə meneceri Fəxri Məmmədov bu layihədə iştirak etmək üçün Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələrindən ibarət olan “HOPE” (HOPE – Humanity Occurs in a Peaceful Environment) komandasını formalaşdırıb. Komandanın təklifləri ABŞ Dövlət Departamenti tərəfindən bəyənilib və layihəni tam həyata keçirmək üçün komandaya qrant ayrılıb. Qrant əsasən reklam banerlərinin, koynəklərin, broşürların alınması, sosial mediada reklam yerləşdirilməsi, logo hazırlanması və flaşmob keçirilməsinə sərf olunacaqdır.

Команда международной школы экономики UNEC “HOPE” (“ÜMİD”) завоевала грант Государственного департамента США
1757
Государственный департамент Соединенных Штатов Америки для борьбы с экстремизмом посредством интернета и социальных медиа представляет новый проект. Целью проекта “Challenging Extremism” является, правильно используя студентами университетов различных стран социальных медиа, усилить борьбу против экстремизма в обществе, в котором живут, отдаляя молодежь от экстремизма,  достичь формирования более безопасного общества.
В проекте, проводимом уже второй год,  приняли активное участие университеты Европы, Америки и стран Азии. Для участия в этом проекте менеджер по Проектам и иностранным студентам Международной школы экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Фахри Мамедов формировал команду в составе студентов Международной школы “HOPE” (HOPE — Humanity Occurs in a Peaceful Environment). Предложения команды были одобрены Государственным департаментом США и для полного осуществления проекта команде был выделен грант. Грант в основном будет использован для закупки баннеров рекламы, футболки, брошюр, размещения рекламы в социальных медиа,  разработки логотипа  и проведения флешмоба.