UNEC brendi Gürcüstanda tanındı
?????????????????????????????????????????????????????????Universitetlərin beynəlmiləlləşməsi və dünta təhsil bazarında baş verən qlobal trendlər ali təhsil müəssisələri arasında güclü rəqabət mü­hitinin yaranmasını zəruri edir.
UNEC bu istiqamətdə öz fəaliyyətini uğurla davam etdirir. UNEC dünya təhsil brendləri arasında öz mövqeyini gücləndirərək artıq Gürcüstanda da tanındı. Belə ki, Gürcüstanın İntellektual Mülkiyyət İnstitutu “UNEC”i Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin brendi kimi qorunma altına aldı.
Beləliklə, UNEC Türkiyə, Slovakiya, Macarıstan, Xorvatiya, Polşa, Latviya, Litva, Estoniya, Rusiya və Ukraynadan sonra 11-ci ölkədə tanınmış oldu.

Бренд UNEC признан в Грузии
Интернационализация университетов и глобальные тренды на мировом рынке образовательных услуг делают необходимым создание сильной конкурентной среды среди высших учебных заведений.
UNEC в этом направлении успешно продолжает свою деятельность. UNEC, укрепляя свои позиции среди мировых брендов образования, признан уже и в Грузии.  Так, Институт интеллектуальной собственности Грузии взял «UNEC» под защиту как бренд Азербайджанского государственного экономического университета.
Таким образом, UNEC после Турции, Словакии, Венгрии, Хорватии, Польши, Латвии, Литвы, Эстонии,  России и Украины признан в 11-й стране.