“UNEC-də bir günlük tələbə olmaqla seçəcəyimiz ixtisası müəyyən etdik”
UNEC-in ötən həftəki bir günlük tələbələri 132-134 saylı Təhsil Kompleksinin şagirdləri Gülay Qəmərli və Əli Ömərli olub. Təhsil Kompleksinin ikinci ixtisas qrupu üzrə 10-cu sinfində təhsil alan şagirdlər UNEC-də ingilis dilində tədris olunan dərsləri dinləmək istədiklərini bildiriblər. Öncə şagirdlərə şərti tələbə biletləri təqdim edilib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tyutoru onlara ixtisas və fənlər barədə ətraflı məlumat verdikdən sonra bir günlük tələbələr ingilis dilində mühasibat uçotu fənnini dinləyiblər. Dərsdən sonra Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri şagirdləri maraqlandıran sualları cavablandırıblar. Bir günlük tələbələr universitetin kitabxanası ilə də tanış olublar.
UNEC-dən müsbət təəssüratlarla ayrılan məktəblilər “UNEC-də bir gün” layihəsinin onlara verdiyi imkanı yüksək qiymətləndiriblər. İxtisas seçimi ilə bağlı tərəddüdləri olduğunu bildirən şagirdlər bir günlük tələbə olmaqla onları narahat edən bütün suallara cavab tapdıqlarını, hətta artıq seçəcəkləri ixtisası müəyyən etdiklərini bildiriblər.

«Побывав один день в UNEC в качестве студента, мы определили выбор специальности»
На прошлой неделе студентами на один день UNEC стали учащиеся Образовательного комплекса №132-134 Гюлай Гемерли и Али Омарли. Учащиеся 10 класса по второй группе специальности Образовательного комплекса выразили желание присутствовать на уроках в UNEC, которые проводятся на английском языке. Вначале учащимся представили условные студенческие билеты. Тьютор Международной школы экономики дал подробную информацию о специальностях и дисциплинах, затем студенты на один день послушали на английском языке дисциплину бухгалтерского учета. После уроков студенты Международной школы экономики ответили на интересующие учащихся вопросы. Студенты на один день ознакомились с библиотекой университета.
Покинув UNEC с положительными впечатлениями, учащиеся высоко оценили представленную им возможность проекта «Студент на один день». Учащиеся отметили, что в связи с выбором специальности колебались, но став на один день студентом они нашли ответы на все волнующие их вопросы, даже определили выбор специальности.