UNEC-də əmək haqqı artırıldı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) keçirilən Elmi Şuranın iclasında inzibati işçilərin ştat cədvəli müzakirə edilib və onların əmək haqlarının artırılması ilə bağlı qərar qəbul edilib.
Yeni ştat cədvəli layihəsinin təsdiqlənməsindən sonra inzibati, tədris köməkçi və xidmətedici heyətlər üzrə əmək haqqı 10 faiz artırılıb. Qərardan sonra 700-dən çox əməkdaşın vəzifə maaşında artım olub. Qərar müvafiq olaraq, universitetin şöbə, mərkəz və departamentlərində çalışan əməkdaşlara da şamil olunur.

В UNEC повышена заработная плата
На проведенном в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) заседании было обсуждено штатное  расписание административных работников и принято решение о повышении их заработной платы.
После утверждения проекта штатного расписания заработная плата административного, учебного, вспомогательного и обслуживающего состава увеличена на 10 процентов. После принятия решения у более чем 700 сотрудников было увеличение в заработной плате. Соответственно, решение относится также сотрудникам отделов, центров и департаментов.