UNEC-də əmək haqqı artırıldı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) keçirilən Elmi Şuranın iclasında inzibati işçilərin ştat cədvəli müzakirə edilib və onların əmək haqlarının artırılması ilə bağlı qərar qəbul edilib.
Yeni ştat cədvəli layihəsinin təsdiqlənməsindən sonra inzibati, tədris köməkçi və xidmətedici heyətlər üzrə əmək haqqı 10 faiz artırılıb. Qərardan sonra 700-dən çox əməkdaşın vəzifə maaşında artım olub. Qərar müvafiq olaraq, universitetin şöbə, mərkəz və departamentlərində çalışan əməkdaşlara da şamil olunur.

Salaries have been increased at UNEC
The staff schedule of administrative employees has been discussed and the decision on increasing in their salaries has been taken during the Academic Council’s session held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The salaries of administrative, assistant and support staff members have been increased 10 percent after the approval of the staff schedule. More than 700 staff members’ salaries increased after the decision was made. The decision is also applied to the employees of the centers and departments of the university.