UNEC-də “Gənc Biznesmenlər Klubu” yaradılıb
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbində yaradılan klubun məqsədi tələbələrin tanınmış biznesmenlərlə mütəmadi görüşlərini təşkil etmək, onların təcrübələrindən faydalanmaqdır. Klubun fəaliyyəti əsasən marketinq, menecment və biznes ixtisaslarında təhsil alan tələbələri əhatə edəcək.
Klubun ilk görüşü biznesmen, özündə “Viva”, “Cafe-City”, “Maxi.az”, “İnteqral” kimi brendləri birləşdirən OMG şirkətlər qrupunun yaradıcısı Orxan Mastanovla olub. İqtisad Universitetinin məzunu olan, sonra təhsilini və biznes fəaliyyətini Rusiyada davam edən uğurlu iş adamı O.Mastanov UNEC tələbələrinə öz tələbəlik xatirələrini danışıb. Bu gün UNEC-in tələbələrə yaratdığı dünya təhsiıl sistemindən faydalanmaq imkanını yüksək qiymətləndirib.
Sonra gənc biznesmen UNEC tələbələrinə “Biznes – peşədir, yoxsa…” adlı ustad dərsi keçib. O, biznes fəaliyyətini tələbələrə maraqlı, interaktiv formata nümayiş etdirib. UNEC məzunu tələbələrə öz tövsiyələrini verib. Onların suallarını cavablandırıb.

A “Young Businessmen’s Club” has been established at UNEC.
The aim of establishing the club in the Russian School of Economics is to organize regular meetings with famous businessmen and benefit from their experiences. The performances of the club will mainly cover the students majoring in Marketing, Management and Business.
The first meeting of the club was organized with the founder of OMG Group of Companies combining the brands such as “Viva”, “Café-City”, “Maxi.az” and “Integral” Orkhan Mastanov. A successful businessman O.Mastanov who graduated from the University of Economics and continued his education and business activities in Russia spoke about his student memories to UNEC students. He appreciated all the opportunities created by UNEC for its students to benefit from the world education system highly.
Then the young businessman conducted a Master class on “Business is a Job or…”. He demonstrated his business activities in an interesting and interactive form. UNEC’s alumni give his recommendations to students; he responded their questions.