UNEC-də “Gənc Biznesmenlər Klubu” yaradılıb
UNEC-in Rus İqtisadiyyat Məktəbində yaradılan klubun məqsədi tələbələrin tanınmış biznesmenlərlə mütəmadi görüşlərini təşkil etmək, onların təcrübələrindən faydalanmaqdır. Klubun fəaliyyəti əsasən marketinq, menecment və biznes ixtisaslarında təhsil alan tələbələri əhatə edəcək.
Klubun ilk görüşü biznesmen, özündə “Viva”, “Cafe-City”, “Maxi.az”, “İnteqral” kimi brendləri birləşdirən OMG şirkətlər qrupunun yaradıcısı Orxan Mastanovla olub. İqtisad Universitetinin məzunu olan, sonra təhsilini və biznes fəaliyyətini Rusiyada davam edən uğurlu iş adamı O.Mastanov UNEC tələbələrinə öz tələbəlik xatirələrini danışıb. Bu gün UNEC-in tələbələrə yaratdığı dünya təhsiıl sistemindən faydalanmaq imkanını yüksək qiymətləndirib.
Sonra gənc biznesmen UNEC tələbələrinə “Biznes – peşədir, yoxsa…” adlı ustad dərsi keçib. O, biznes fəaliyyətini tələbələrə maraqlı, interaktiv formata nümayiş etdirib. UNEC məzunu tələbələrə öz tövsiyələrini verib. Onların suallarını cavablandırıb.

В UNEC создан «Клуб молодых бизнесменов»
Целью созданного в Русской школе экономики UNEC клуба является регулярно организовывать встречи студентов с известными бизнесменами, перенять у них опыт. В своей деятельности клуб в основном будет объединять студентов, получающих образование по специальности маркетинга, менеджмента и бизнеса.
Первая встреча состоялась с Орханом Мастановым, создателем группы компаний OMG, объединяющей такие бренды как “Viva”, “Cafe-City”, “Maxi.az”, “İnteqral”. Выпускник экономического университета О.Мастанов, успешный деловой человек после окончания университета продолживший обучение и деятельность в сфере бизнеса в России, поделился со студентами UNEC студенческими воспоминаниями. Он высоко оценил созданную UNEC возможность студентам использования мировой образовательной системы.
Затем молодой бизнесмен провел для студентов UNEC урок мастер-класс на тему «Бизнес – это профессия, или …». Деятельность бизнеса он продемонстрировал в интересном для студентов, интерактивном формате. Выпускник UNEC дал студентам свои рекомендации. Ответил на их вопросы.