UNEC-də ilk: Açıq dərs canlı yayımlandı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tədris prosesində innovasiyanın tətbiqi və keyfiyyət göstəricilərinin yüksəldilməsi məqsədi ilə növbəti yeniliyə imza atılıb. UNEC-in gənc müəllimi Ramil Cabbarovun “Açıq dərs”i “Youtube” vasitəsilə canlı yayımlanıb. İnteraktiv tədris metodlarının tətbiqi ilə təşkil olunan məşğələdə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov və tədris heyətinin nümayəndələri, müəllimlər iştirak ediblər.
Dərsin başlanğıcında çıxış edən rektor bildirib ki, universitetə cəlb edilən gənc müəllimlər arasında ciddi rəqabətin aparılmasını istəyirik. Bu baxımdan gənc müəllimlərə daim dəstək verməyi də özümüzə borc bilirik. Dərslərin ictimaiyyətə açıq olması təşəbbüsünün universitetdə ənənənəyə çeviriləcəyi bildirib.
“Marketinq tədqiqatları və marketinq informasiya sistemləri” mövzusu üzrə təşkil edən dərsdə qrup şəklində real situasiya təhlil edilib. İnnovativ tədris metodların tətbiq olunduğu məşğələdə tələbələr şirkət nümayəndəsi rolunda çıxış edərək marketinq kəşfiyyatları aparıb, sorğular təşkil ediblər. İnteraktiv formada keçən dərsdə tələbələr problemlərin həll olunmasında kreativ yanaşma texnikalarını nümayiş etdiriblər.

The first of UNEC: Open lesson has been broadcast live
The next innovation has been realized at Azerbaijan State University of Economics (UNEC) with the aim of improving the quality and the application of innovation to educational process. The young teaching staff member Ramil Jabbarov’s “Open lesson” has been broadcast live via “Youtube” channel. The training organized with the interactive teaching methods was attended by UNEC Rector Professor Adalat Muradov, representatives of the teaching staff and instructors.
Speaking at the beginning of the lesson, rector said we want to see serious competition among the young teachers involved at the university. In this regard, it is our duty to give constant support to young teachers. It was noted that the initiative of making lessons open to public will become a tradition at the university.
The real situation has been analyzed during the training organized on “Marketing Research and Marketing Information Systems”. Students conducted marketing surveys and made inquiries acting as a company representative within the lesson conducted with innovative teaching methods. Students demonstrated techniques of a creative approach in solving problems at the lesson of interactive format.