UNEC-də ilk: Açıq dərs canlı yayımlandı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) tədris prosesində innovasiyanın tətbiqi və keyfiyyət göstəricilərinin yüksəldilməsi məqsədi ilə növbəti yeniliyə imza atılıb. UNEC-in gənc müəllimi Ramil Cabbarovun “Açıq dərs”i “Youtube” vasitəsilə canlı yayımlanıb. İnteraktiv tədris metodlarının tətbiqi ilə təşkil olunan məşğələdə UNEC rektoru, professor Ədalət Muradov və tədris heyətinin nümayəndələri, müəllimlər iştirak ediblər.
Dərsin başlanğıcında çıxış edən rektor bildirib ki, universitetə cəlb edilən gənc müəllimlər arasında ciddi rəqabətin aparılmasını istəyirik. Bu baxımdan gənc müəllimlərə daim dəstək verməyi də özümüzə borc bilirik. Dərslərin ictimaiyyətə açıq olması təşəbbüsünün universitetdə ənənənəyə çeviriləcəyi bildirib.
“Marketinq tədqiqatları və marketinq informasiya sistemləri” mövzusu üzrə təşkil edən dərsdə qrup şəklində real situasiya təhlil edilib. İnnovativ tədris metodların tətbiq olunduğu məşğələdə tələbələr şirkət nümayəndəsi rolunda çıxış edərək marketinq kəşfiyyatları aparıb, sorğular təşkil ediblər. İnteraktiv formada keçən dərsdə tələbələr problemlərin həll olunmasında kreativ yanaşma texnikalarını nümayiş etdiriblər.

Впервые в UNEC: Открытый урок транслировался в прямом эфире
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) с целью применения в учебном процессе инноваций и повышения показателей качества внедрено очередное новшество. Открытый урок молодого преподавателя UNEC Рамиля Джаббарова посредством “Youtube” был транслирован в прямом эфире. На занятии, организованном с применением интерактивных учебных методов, присутствовали ректор UNEC, профессор Адалят Мурадов и представители учебного состава, преподаватели.
Выступивший в начале урока ректор отметил, что мы хотим, чтобы между привлеченными в университет молодыми преподавателями существовала серьезная конкуренция. В связи с этим считаем своим долгом оказывать постоянную поддержку молодым преподавателям. Он подчеркнул, что инициатива проведения уроков в открытой для общественности форме превратится в университете в традицию.
На уроке по теме «Маркетинговые исследования и  маркетинговые информационные системы» в групповой форме была проанализирована реальная ситуация. На занятии, в котором  применялись инновационные учебные методы, студенты, выступив в роли представителей компании, провели маркетинговые исследования, организовали опрос. На уроке, проходящем в интерактивной форме, студенты продемонстрировали технику креативного подхода к решению проблем.