UNEC-də imtahan prosesi təkmilləşdirilir
UNEC-də imtahan prosesinin təkmilləşdirilməsi və mütəşəkkil təşkil olunması məqsədilə İmtahan Mərkəzinin yaradılması barədə qərar qəbul edilib.
İmtahan mərkəzinin Əsasnaməsi il tanış olmaq və fəaliyyət istiqamətlərini daha da təkmilləşdirmək üçün UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov və müvafiq struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə  görüş keçirilib.
Rektor bildirib ki, Avropa ölkələrində təhsilin keyfiyyəti ilə bağlı bir sıra tələblər mövcuddur və bunlardan biri də ali təhsil müəssisəsində müstəqil imtahan mərkəzinin fəaliyyət göstərməsidir.
İmtahan Mərkəzinin fəaliyyət istiqamətləri barədə çıxış edən Tədrisin keyfiyyətinin qiymətləndirilməsi və idarəedilməsi mərkəzinin direktor müavini Söhrab İsayev fakültələr üzrə imtahan prosesinin koordinasiyası, imtahan öncəsi hazırlıq işləri, müraciətlərin operativ həlli, təhlillərin aparılması üçün hesabatların tərtibi və digər əhəmiyyətli məqamlara toxunub.
Görüşdə payız imtahan sessiyasında tətbiq olunacaq bir sıra yeniliklər barədə də məlumat verilib. Qeyd olunub ki, 2018/2019-cu tədris ilindən etibarən “Mühasibat uçotu” və “Marketinq” ixtisasları yenilənmiş sillabus əsasında tədris olunacaq və test bazası məxfi saxlanılacaq. Texniki və texnoloji ixtisaslarda isə digər ixtisaslarda olduğu kimi, 3 ixtisas fənni üzrə imtahanlar yazılı formada həyata keçiriləcək.
Çıxışlardan sonra UNEC-in İmtahan Mərkəzinin yaradılmasına dair geniş müzakirələr aparılaraq, təkliflər səsləndirilib və mərkəzin fəaliyyət mexanizmi formalaşdırılıb. Sonda İmtahan Mərkəzinin fəaliyyətini tənzimləyəcək müvafiq qaydalar Elmi Şurada baxılmaq üçün təsdiq edilib.

В UNEC совершенствуется экзаменационный процесс
В целях совершенствования и организованного проведения экзаменационного процесса в UNEC принято решение о создании Экзаменационного центра.
Для ознакомления с положением и еще большего усовершенствования направлений деятельности Экзаменационного центра состоялась встреча с участием ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова и руководителей соответствующих структур.
Ректор отметил, что в Европейских странах в связи с качеством обучения существует ряд требований, одним из которых является свободная деятельность Экзаменационного центра в высших учебных заведениях.
Выступив по вопросу направлений деятельности Экзаменационного центра заместитель директора Центра оценки и управления качеством обучения Сохраб Исаев, затронул такие важные моменты как координирование экзаменационного процесса по факультетам, подготовительные работы перед экзаменом, оперативное решение обращений, составление отчетов для проведения анализов и др.
На встрече была дана информация по ряду новшеств, которые будут применяться в период осенней экзаменационной сессии. Было отмечено, что с 2018/2019 учебного года дисциплины «Бухгалтерский учет» и «Маркетинг» будут преподаваться на основе обновленного варианта силлабуса, а база тестов будет держаться в секрете. А по техническим и технологическим специальностям как и по другим специальностям, по 3 дисциплинам специальности экзамены будут проводиться в письменной форме.
После выступлений состоялась широкая дискуссия по вопросу создания Экзаменационного центра UNEC, прозвучали предложения и был сформирован механизм деятельности центра. В конце встречи для рассмотрения на Ученом совете  были утверждены соответствующие правила регулирования деятельности Экзаменационного центра.