UNEC-də innovativ tədrisin növbəti mərhələsi – müasir kitabxana sistemi
UNEC-də müasir standartlara cavab verən yeni kitabxana sisteminin fəaliyyətini təmin etmək məqsədilə universitetin nümayəndə heyəti Türkiyənin Sakarya Universitetinə ezam olunub.
Nümayəndə heyəti bir həftə ərzində Sakarya Universitetinin zəngin və innovativ kitabxana sistemi, inklüziv təhsildə kitabxana xidmətinin fəaliyyəti və tələbələrin resurslardan səmərəli istifadəsi üçün yaradılan imkanlarla tanış olacaqlar.
Səfər çərçivəsində keçiriləcək görüşlərdə kitabxanalar üçün yeni çağırışlar, ideyalar və tələblər müzakirə ediləcək, innovasiya və kreativ düşüncənin kitabxana sisteminə tətbiqi, yeni iş formalarından istifadə metodları araşdırılacaq. İnnovasiyaların müasir kitabxana və kitabxanaçıların qarşısında qoyduğu mühüm vəzifələr müəyyən ediləcək. Eyni zamanda hər iki universitetin kitabxanaları arasında gələcək əməkdaşlığın istiqamətləri müzakirə olunaraq, birgə layihələr hazırlanacaq.

В UNEC очередной этап инновационного обучения – современная библиотечная система
С целью организации новой библиотечной системы в UNEC, отвечающей современным стандартам, делегация университета командирована в университет Сакарья Турции.
В течение недели делегация ознакомится с богатой и инновационной библиотечной системой университета Сакарья, изучит возможности для эффективного использования студентами ресурсов и деятельность библиотеки в инклюзивном образовании.
На встречах, которые состоятся в рамках визита,  будут обсуждаться новые призывы, идеи и требования для библиотек, вопросы применения инновационных новшеств и креативных мыслей в практике библиотеки, исследованы методы использования новых форм работы.  Будут определены важные обязанности, поставленные инновациями перед современными библиотеками и библиотекарями. В то же время будут обсуждаться вопросы в направлении будущего сотрудничества двух университетов в сфере библиотечной системы, разработки совместных проектов.