UNEC-də intellekt yarışı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışının VII “Doğma dil” kuboku keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının iki mühüm bayramı – Konstitusiya və Milli Dirçəliş gününə həsr edilən yarışda UNEC “biliciləri” ilə yanaşı, digər ali təhsil müəssisələrinin, peşəkar oyunçuların və banklararası çempion olan bank yığmasının üzvləri iştirak edib. Kubokun təsisçisi, sual paketinin müəllifi, Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktor müavini, “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının baş müəllimi, “Turan” İntellektial oyunlar klubunun üzvü Anar Eyyubov sualları ilə gənclərdə Azərbaycan tarixi, mədəniyyəti, elmi, həmçinin müasir siyasi proseslərinə maraq oyatmağa çalışdı.
Turnirə maliyyə dəstəyi göstərən “WORLD” tədris və xaricdə tədris mərkəzinin nümayəndələri qalib komandanın bir üzvünə tam ödənişsiz, II və III yeri tutan komandaara isə güzəştli xarici dil kirsunda iştirak etmək hüququ verdiklərini bildiriblər.
Gərgin keçən intellekt yarışında HD komandası qalib gəlib. II yerə “Revolver”, III yerə isə “NİK” komandası layiq görülüb. Qaliblər suallarda adları çəkilən ədiblərin əsərləri və kuboklarla mükafatlandırılıblar.

Интеллектуальное соревнование в UNEC
При организационной поддержке Студенческого профсоюзного комитета Русской школы экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялся  VII кубок «Родной язык» интеллектуального соревнования Что? Где? Когда?
В соревновании, посвященном двум знаменательным дням республики – дню Конституции и Национального возрождения, наряду со «знатоками» UNEC приняли участие    члены банковской сборной, являющиеся чемпионами других высших учебных заведений, профессиональных игроков и банков.   Учредитель кубка, автор пакета вопросов, замдиректора Русской школы экономики, старший преподаватель кафедры «Международные отношения», член клуба интеллектуальных игр “Turan” Анар Эюбов своими вопросами постарался побудить у студентов интерес к истории, культуре, науке, а также к современным политическим процессам.
Представители учебного центра “WORLD” и за рубежом, оказавшие финансовую поддержку в турнире, предоставили право одному члену команды-победителя на участие в курсах иностранных языков на бесплатной основе, а командам, завоевавшим II и III места,  на льготной основе.
В напряженном интеллектуальном соревновании победу одержала команда HD.  II места удостоена команда “Revolver”, а III команда “NİK”.