UNEC-də intellekt yarışı
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışının VII “Doğma dil” kuboku keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının iki mühüm bayramı – Konstitusiya və Milli Dirçəliş gününə həsr edilən yarışda UNEC “biliciləri” ilə yanaşı, digər ali təhsil müəssisələrinin, peşəkar oyunçuların və banklararası çempion olan bank yığmasının üzvləri iştirak edib. Kubokun təsisçisi, sual paketinin müəllifi, Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktor müavini, “Beynəlxalq münasibətlər” kafedrasının baş müəllimi, “Turan” İntellektial oyunlar klubunun üzvü Anar Eyyubov sualları ilə gənclərdə Azərbaycan tarixi, mədəniyyəti, elmi, həmçinin müasir siyasi proseslərinə maraq oyatmağa çalışdı.
Turnirə maliyyə dəstəyi göstərən “WORLD” tədris və xaricdə tədris mərkəzinin nümayəndələri qalib komandanın bir üzvünə tam ödənişsiz, II və III yeri tutan komandaara isə güzəştli xarici dil kirsunda iştirak etmək hüququ verdiklərini bildiriblər.
Gərgin keçən intellekt yarışında HD komandası qalib gəlib. II yerə “Revolver”, III yerə isə “NİK” komandası layiq görülüb. Qaliblər suallarda adları çəkilən ədiblərin əsərləri və kuboklarla mükafatlandırılıblar.

VII “Native Language” Cup of an intellectual competition “What? Where? When?” organized by the Students Trade Union Committee has been held at the Russian School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
Beside the UNEC Intellectuals, representatives of other higher education institutions and members of the teams who were the champions of the competition held among banks participated in the contest dedicated to two significant celebrations of the Republic of Azerbaijan- the Constitution Day and the National Revival Day. The establisher of the Cup, author of the question package, Deputy Director of the Russian School of Economics, senior teacher of the Department of “International Relations”, member of the Intellectual Games Club “Turan” Anar Eyyubov tried to attract in young people the interest of Azerbaijan history, culture, science and the processes of modern politics.
The representatives of the training center “WORLD” providing financial support to the tournament said they will present a chance of attending a foreign language course free of charge to the owner of I place and a chance of discount to the owners of II and III places.