UNEC-də təqdimat: “Model of United Nations”
Oktyabr ayının 20-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində Birləşmiş Millətlər Təşkilatı İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı nümayəndəliyi və Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə layihəsi olan “Model of United Nations”-ın təqdimatı keçirilib.
Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru dos. Mənsur Bərxudarov UNEC-in beynəlxalq əlaqələrinin daima genişləndiyini bildirərək, MUN (Model United Nation) layihəsi çərçivəsində də UNEC-in ötən ildə ən fəal universitet olduğunu bildirib.
Tədbirdə bildirilib ki, MUN layihəsi gənclərə BMT-nin işləmə mexanizmini, problem və üstünlüklərini daha dərindən dərk etməyə, yerli və beynəlxalq səviyyədə simulyasiya oyunlarında öz diplomat, natiq, səfir, mediator vərdişlərini inkişaf etdirməyə, eyni zamanda Azərbaycan həqiqətlərini ən nüfuzlu meydançalardan səsləndirmək imkanı verir.

Презентация в UNEC: “Model of United Nations”
20 октября в Русской школе экономики Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) состоялась презентация “Model of United Nations”, являющего совместным проектом представителей в Азербайджане Программы развития Организации объединенных наций и Министерства молодежи и спорта.
Директор Русской школы экономики, доц. Мансур  Бархударов отметил о постоянном расширении международных отношений UNEC, подчеркнул, что в рамках проекта MUN (Model United Nation) UNEC в прошлом году являлся самым активным университетом.
На мероприятии было отмечено, что проект MUN дает возможность молодежи для более глубокого осознания механизма работы ООН, проблем и преимуществ, на местном и международном уровне в стимуляционных  играх развивать свои дипломатические, ораторские, медиаторские  навыки, в то же время озвучить правду об  Азербайджана на престижных площадках.