UNEC-də təqdimat: “Model of United Nations”
Oktyabr ayının 20-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Rus İqtisadiyyat Məktəbində Birləşmiş Millətlər Təşkilatı İnkişaf Proqramının Azərbaycandakı nümayəndəliyi və Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə layihəsi olan “Model of United Nations”-ın təqdimatı keçirilib.
Rus İqtisadiyyat Məktəbinin direktoru dos. Mənsur Bərxudarov UNEC-in beynəlxalq əlaqələrinin daima genişləndiyini bildirərək, MUN (Model United Nation) layihəsi çərçivəsində də UNEC-in ötən ildə ən fəal universitet olduğunu bildirib.
Tədbirdə bildirilib ki, MUN layihəsi gənclərə BMT-nin işləmə mexanizmini, problem və üstünlüklərini daha dərindən dərk etməyə, yerli və beynəlxalq səviyyədə simulyasiya oyunlarında öz diplomat, natiq, səfir, mediator vərdişlərini inkişaf etdirməyə, eyni zamanda Azərbaycan həqiqətlərini ən nüfuzlu meydançalardan səsləndirmək imkanı verir.

Presentation at UNEC: “Model of United Nations”
The presentation of the joint project of the United Nations Development Program in Azerbaijan and the Ministry of Youth and Sports “Model of United Nations” has been made at the Russian School of Economics of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) on October 20.
Noting the UNEC’s international relations are being expanding constantly, the Director of the Russian School of Economics, Assistant Professor Mansur Barkhudarov said that UNEC was the most active university within the MUN Project last year.
It was said that the Project of MUN enables the youth to perceive the working mechanism of the UN, problem and advantages deeply, develop their diplomacy, orator, ambassador and mediator skills in simulation games of domestic and international level, as well as to sound Azerbaijan realities from the most influenced halls.