UNEC-də Novruz şənlikləri başladı
Bu münasibətlə UNEC-in Biznes və menecment fakültəsinin təşkilatçılığı ilə universitetin IV tədris binasında bayram şənliyi təşkil edilib.
Biznes və menecment fakültəsinin dekanı, dosent Mirağa Əhmədov UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradov adından xalqımızın zəngin mədəniyyətini, milli-mənəvi dəyərlərini özündə əks etdirən Novruz Bayramı münasibəti ilə professor-müəllim heyətini, tələbələri və qonaqları təbrik edib. Türk Dünyası İşlətmə fakültəsinin dekanı Ferrux Tuzcuoğlu Novruzun həm də türk xalqlarının həmrəylik bayramı olduğunu bildirib.
UNEC-in əcnəbi tələbəsi Adina Adeili Bahar bayramının möhtəşəmliyinə heyran olduğunu bildirərək, Novruz simvollarını çox sevdiyini qeyd edib. Çin vətəndaşı Azərbaycanın tolerant ölkə olduğunu vurğulayaraq, burada təhsil almaqdan məmnun qaldığını ifadə edib.
Novruz şənliyində UNEC Yaradıcılıq Mərkəzinin üzvləri musiqi nömrələri səsləndirib, şeirlər ifa ediblər. Tədbirdə həmçinin tanınmış aşıq Ədalət Dəlidağlı ilə şairə Çığatel İsaqızı da çıxış ediblər.
Sonda müxtəlif ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələr arasında xonça müsabiqəsi keçirilib. Menecment ixtisasında təhsil alan tələbələr yarışmanın qalibi olublar. Biznesin idarəedilməsi ixtisasında təhsil alan tələbələr II, marketinq və kommersiya ixtisaslarından təhsil alan tələbələr isə III yerə layiq görülüblər. Qaliblərə diplomlar təqdim edilib.

В UNEC начались Новрузовские празднества
В связи с этим при организационной поддержке факультета Бизнеса и менеджмента UNEC в IV учебном корпусе организовано праздничное торжество.
Декан факультета Бизнеса и менеджмента, доцент Мирага Ахмедов от имени ректора UNEC, профессора Адалата Мурадова поздравил профессорско-преподавательский состав, студентов и гостей с праздником Новруз байрамы, отражающий богатую культуру, национально-духовные ценности нашего народа. Декан Турецкого факультета Экономики и управления Феррух Тузджуоглы отметил, что Новруз также является праздником солидарности тюркского народа.
Студентка-иностранка UNEC Адина Адеили выразив восхищение величественностью праздника весны, отметила символы Новруза, которые очень полюбила. Студентка Китая выразив свое мнение об Азербайджане как толерантной стране, отметила об удовлетворенности от получения образования в этой стране.
На праздничном торжестве члены Творческого центра UNEC выступили с музыкальными номерами, прочитали стихи. На мероприятии также выступили известный ашуг Адалят Делидаглы и поэтесса Джигател Исагызы.
В конце среди студентов был проведен конкурс хончи образование по различным специальностям. Победителями конкурса стали студенты, обучающиеся по специальности Менеджмент. Студенты, обучающиеся по специальности Управления бизнесом удостоены II, а студенты, обучающиеся по специальности Маркетинга и коммерции III места.