UNEC-də qış imtahan sessiyası ilə bağlı ilk “Açıq qapı” günü keçirilib
“Açıq qapı” günündə UNEC-in rektoru, professor Ədalət Muradovla birlikdə İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri – təhsil eksperti, professor Şahlar Əsgərov, Azərbaycan İnternet Forumunun prezidenti Osman Gündüz, həmçinin universitetin aidiyyatı struktur bölmələrinin rəhbərləri iştirak ediblər.
“Açıq qapı” gününün imtahan sessiyası ilə bağlı keçirilməsinə baxmayaraq, bu məsələyə aid müraciətlər az olub. Bu barədə cəmi 3 tələbənin müraciəti olub ki, onlar da dinlənilərək ətraflı araşdırılması üçün müvafiq strukturların rəhbərlərinə tapşırıq verilib. Bundan başqa, təhsil haqqı ilə bağlı rektora ünvanlanan valideyn müraciəti elə professor Ədalət Muradov tərəfindən müsbət həll edilib.
“Açıq qapı”da işə qəbulla bağlı da müraciətə baxılıb. Qəbulda, habelə tanınmış naşir, “Qanun” Nəşriyyat Evinin rəhbəri Şahbaz Xuduoğlunun təklifləri dinlənilib. UNEC-in, bu nəşriyyatın məhsulu olan və iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinə aid kitabları alması, universitetin tədqiqatçıları ilə birgə elmi nəşrlərin hazırlanması, ümumiyyətlə UNEC-lə nəşriyyat arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub. Nəzərə alınıb ki, irəli sürülən təkliflər göstərilməklə UNEC-lə “Qanun” Nəşriyyat Evi arasında əməkdaşlığa dair memorandum layihəsi hazırlansın və qəbul edilsin.

В UNEC в связи с зимней экзаменационной сессией проведен первый «День открытых дверей»
В «Дне открытых дверей» приняли участие ректор UNEC, профессор Адалат Мурадов, члены Совета общественного контроля – эксперт образования, профессор Шахлар Аскеров, президент Интернет-форума Азербайджана Осман Гюндюз, а также руководители соответствующих структурных подразделений университета.
Несмотря на то, что «День открытых дверей» был проведен  в связи с экзаменационной сессией, по этому вопросу обращений было мало. Обратились всего 3 студента, их обращения были заслушаны и в связи с рассмотрением даны указания руководителям соответствующих структур. Кроме того, обращение родителя, адресованное  ректору по поводу оплаты за обучение, было решено положительно профессором Адалатом Мурадовым.
В «Дне открытых дверей» рассматривалось также обращение по поводу приема на работу. Были заслушаны предложения известного издателя, директора издательского дома «Ганун» Шахбаза Худуоглу. Обсуждались вопросы  по приобретению UNEC книг издательства по различным сферам экономики, разработке совместных научных изданий с исследователями университета, в целом вопросы сотрудничества между UNEC и издательством. Было предусмотрено, учитывая выдвинутые предложения, подготовить и принять проект меморандума о сотрудничестве UNEC с издательским домом «Ганун».