UNEC-də “Sosial Biznes və Sahibkarlıq Proqramı”na start verilib
UNEC Yunus Sosial Biznes Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Woman Social Business Day” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbirin məqsədi tələbə və magistrləri sosial biznes haqqında məlumatlandırmaq, onları cəmiyyətin sosial problemlərinin həllinə həvəsləndirmək olub. Tədbirdə “Green Baku”nun təsisçisi Samir Qədirov, “WoWoman”ın direktoru Arzu Ağazamanova, “BUTA Art & Sweets”in təsisçisi Sara Rəcəbli uğur hekayələrini danışıb, biznes sahəsindəki təcrübələrini paylaşıblar.
Tələbələrə bildirilib ki, UNEC Yunus Sosial Biznes Mərkəzi “Sosial Biznes və Sahibkarlıq Proqramı”na start verib. Proqram mayın 17-19-da Beynəlxalq Sosial Biznes və Sahibkarlıq Sammiti ilə yekunlaşacaq.
Çıxışlardan sonra tələbə və magistrlər təhsil, texnologiya, kənd təsərrüfatı və səhiyyə üzrə öz sosial biznes ideyalarını formalaşdıraraq, təqdim ediblər.

В UNEC дан старт «Программе социального бизнеса и предпринимательства»
При организационной поддержке Центра социального бизнеса «Юнус» UNEC состоялось мероприятие на тему “Woman Social Business Day”.
Целью мероприятия являлось информирование студентов и магистров о социальном бизнесе, стимулирование их на решение социальных проблем общества. На мероприятии учредитель “Green Baku” Самир Гадиров, директор “WoWoman” Арзу Агазаманова, учредитель  “BUTA Art & Sweets” Сара Раджабли рассказали историю своего успеха, поделились опытом в сфере бизнеса.
Студенты были оповещены о том, что Центр социального бизнеса «Юнус» UNEC дал старт «Программе социального бизнеса и предпринимательства». Программа завершится 17-19  мая Международным саммитом социального бизнеса и предпринимательства.
После выступлений студенты и магистры, сформировав свои идеи социального бизнеса по  образованию, технологии, сельскому хозяйству и здравоохранению, представили их.