UNEC-də tələbə-elmi konfransı: “Azərbaycanda iqtisadi artımın dayanıqlığının təmin olunmasında maliyyə institutlarının rolu”
15 DEKABR 2016 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Azərbaycanda iqtisadi artımın dayanıqlığının təmin olunmasında maliyyə institutlarının rolu” mövzusunda tələbə-elmi konfransı keçirilib.
Maliyyə və mühasibat fakultəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkil etdiyi konfrans UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova, Maliyyə və mühasibat fakultəsinin dekanı Gəray Musayev, “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri Əvəz Ələkbərovun iştirakı ilə keçirilib.
50-yə yaxın tələbənin iştirak etdiyi konfransda 18 məruzə dinlənilib. Müzakirələrdən sonra münsiflər heyəti Məmmədağa Məmmədovun “Kommersiya banklarının iqtisadiyyatın şaxələndirilməsində rolu” məqaləsini I yeri layiq görüblər. Səidə Xəlilin “Ölkənin sosial-iqtisadi inkişafının davamlığının təmin olunmasında investisiyaların rolu” məruzəsi ilə Aygün Abbasovanın “Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşu və onun qeyri-neft sektorunun inkişafına təsiri” məqaləsi II olub. Konfransda dörd III yer müəyyən edilib. Bu yerləri “Devalvasiyanın bank sektoruna təsiri” məqaləsi ilə Nazlı Məmmədova, “Azərbaycanda kənd təsərrüfatının inkişafında maliyyə təsisatlarının rolu” məqaləsi ilə Xəzər Aslanlı, “Maliyyə hesabatları və onların tərtib olunmasının nəzəri-metodiki aspektləri” məqaləsi ilə Ülvi Bayramzadə və “Mütləq inhisar bazarı” məqaləsi ilə Elvin Hüseynli qazanıblar.

В UNEC студенческая научная конференция: «Роль финансовых институтов в обеспечении устойчивого экономического роста в Азербайджане»
15 ДЕКАБРЯ 2016 | VIEWS:
1201
В Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC) состоялась студенческая научная конференция на тему «Роль финансовых институтов в обеспечении устойчивого экономического роста в Азербайджане».
Конференция, организационная Студенческой научной организацией (СНО) факультета Финансов и бухгалтерии,  состоялась под председательством проректора по работе со студентами UNEC Саадат Гандиловой, декана факультета Финансов и бухгалтерии Герая Мусаева, заведующего кафедрой «Финансы и финансовые институты» Авеза Алекберова.
На конференции при участии около 50 студентов были заслушаны 18 докладов. После обсуждений члены жюри I места удостоили статью Мамедаги Мамедова «Роль коммерческих банков в разветвлении экономики». II места удостоены доклад Саиды Халили «Роль инвестиций в обеспечении устойчивости социально-экономического развития страны» и статья Айгюн Аббасовой  на тему «Вклад инвестиции в экономику Азербайджана и его влияние на развитие не нефтяного сектора». На конференции III место завоевали четверо: среди них  Назлы Мамедова — статья «Влияние девальвации на банковский сектор», Хазар Асланлы — статья «Роль финансовых институтов в развитии сельского хозяйства в Азербайджане», Ульви Байрамзаде — статья «Финансовые отчеты и теоретико-методические аспекты их составления» и Эльвин Гусейнли — статья «Обязательный монополистический рынок».