UNEC-də tələbə-elmi konfransı: “Azərbaycanda iqtisadi artımın dayanıqlığının təmin olunmasında maliyyə institutlarının rolu”
15 DEKABR 2016 | VIEWS:
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) “Azərbaycanda iqtisadi artımın dayanıqlığının təmin olunmasında maliyyə institutlarının rolu” mövzusunda tələbə-elmi konfransı keçirilib.
Maliyyə və mühasibat fakultəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkil etdiyi konfrans UNEC-in tələbələrlə iş üzrə prorektoru Səadət Qəndilova, Maliyyə və mühasibat fakultəsinin dekanı Gəray Musayev, “Maliyyə və maliyyə institutları” kafedrasının müdiri Əvəz Ələkbərovun iştirakı ilə keçirilib.
50-yə yaxın tələbənin iştirak etdiyi konfransda 18 məruzə dinlənilib. Müzakirələrdən sonra münsiflər heyəti Məmmədağa Məmmədovun “Kommersiya banklarının iqtisadiyyatın şaxələndirilməsində rolu” məqaləsini I yeri layiq görüblər. Səidə Xəlilin “Ölkənin sosial-iqtisadi inkişafının davamlığının təmin olunmasında investisiyaların rolu” məruzəsi ilə Aygün Abbasovanın “Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşu və onun qeyri-neft sektorunun inkişafına təsiri” məqaləsi II olub. Konfransda dörd III yer müəyyən edilib. Bu yerləri “Devalvasiyanın bank sektoruna təsiri” məqaləsi ilə Nazlı Məmmədova, “Azərbaycanda kənd təsərrüfatının inkişafında maliyyə təsisatlarının rolu” məqaləsi ilə Xəzər Aslanlı, “Maliyyə hesabatları və onların tərtib olunmasının nəzəri-metodiki aspektləri” məqaləsi ilə Ülvi Bayramzadə və “Mütləq inhisar bazarı” məqaləsi ilə Elvin Hüseynli qazanıblar.

Student-scientific Conference held at UNEC: “The Role of Financial Institutions in ensuring the Sustainability of Economic Growth in Azerbaijan”
15 DECEMBER 2016 | VIEWS:
A Student-scientific conference on “The Role of Financial Institutions in ensuring the Sustainability of Economic Growth in Azerbaijan” has been held at Azerbaijan State University of Economics (UNEC).
The conference organized by the Student Scientific Society (SSS) of the School of Finance and Accounting was chaired by the Vice-rector of UNEC for Students’ Affairs Saadat Gandilova, Dean of the School of Finance and Accounting Geray Musayev and Head of the Department of Finance and Financial Institutions Avaz Alakbarov.
Eighteen reports were heard within the conference attended by 50 students. After the discussions, Mammadagha Mammadov’s article on “The Role of Commercial Banks in Diversification of Economy” was awarded by the jury. Saida Khalil’s article on “The Role of Investments in ensuring Sustainable Socio-economic Development of the Country” and Aygun Abbasova’s article on “Investments in Azerbaijan’s Economy and its Impact on the Development of Non-oil Sector” became II. Four III places were defined in the Conference. These places were occupied by Nazli Mammadova’s article on “Impact of Devaluation to Banking”, Khazar Aslanli’s article on “The Role of Financial Institutions in the Development of the Agriculture in Azerbaijan”, Ulvi Bayramzade’s article on “Financial Statements and Theoretical and Methodological Aspects of designing them” and Elvin Huseynli’s article on “The Absolute Monopoly Market”.