UNEC-də “Web of Science” sertifikasiya proqramı üzrə təlimlərə start veriləcək
İyunun 8-də “Thomson Reuters” şirkətinin nümayəndələri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədovla görüşdə Elmi tədqiqatlar və intellektual  mülkiyyət Departamentinin Təhsil Proqramları şöbəsinin müdiri Valentin Qriqoryeviç Boqorov ilə “Web of Science” proqramının təlim üzrə mütəxəssisi Aygün Babazadə UNEC-də “Web of Science” proqramı çərçivəsində təlimlərin keçirilməsini təklif ediblər. Təlimlərin məqsədi “Thomson Reuters”in informasiya resurslarından istifadə, UNEC-də bu sahədə mütəxəssislərin hazırlanması və professor-müəllim heyətini beynəlxalq elm ictimaiyyətinə təqdim etmək və xaricdə tanınmasına dəstək olmaqdır.
Müzakirə mövzularından biri də proqram çərçivəsində UNEC-də “Thomson Reuters”in nümayəndəliyinin açılması olub. Bildirilib ki, yaxın zamanlarda UNEC-də “Thomson Reuters”in mütəxəssisləri tərəfindən “Web of Science” sertifikasiya proqramı üzrə təlimlərə başlanılacaq. Z.Məmmədov qonaqlara təlimin keçirilməsi üçün UNEC-in hər cür maddi, material, intellektual və informasiya təminatının mövcud olduğunu bildirib. Bundan əlavə, gələcəkdə razılaşma əsasında UNEC mütəxəssislərinin Moskvada “Thomson Reuters” nümayəndəliyində təlimlərə qatılması da müzakirə edilib.

В UNEC будут стартовать тренинги по программе сертификации “Web of Science”
8 июня представители компании  “Thomson Reuters” побывали в Азербайджанском государственном экономическом университете (UNEC).
На встрече с заведующим Научным отделом UNEC, профессором Захидом Мамедовым Начальник Отдела образовательных программ Департамента научных исследований и интеллектуальной собственности Валентин Григорьевич Богоров и специалист по тренингам “Web of Science” Айгюн Бабазаде предложили  проведение в UNEC в рамках программы “Web of Science” тренингов. Целью проведения тренингов является использование информационных ресурсов “Thomson Reuters”, подготовка  в  UNEC в этой сфере сециалистов, обеспечение их представления международной научной общественности и оказание поддержки в признании за рубежом.
Одной из тем обсуждения являлся вопрос открытия в UNEC в рамках программы представительства “Thomson Reuters”. Было отмечено, что в блюжайшее время в UNEC специалистами “Thomson Reuters” будут проведены тренинги по программе сертификации “Web of Science”.  З.Мамедов довел до внимания гостей, что для проведения тренингов в UNEC имеются любые материальные, интеллектуальные и информационные возможности. Помимо этого, в соответствии с соглашением был обсужден вопрос участия специалистов UNEC в программах тренингов в представительстве “Thomson Reuters” в городе Москве.