UNEC-də “Web of Science” sertifikasiya proqramı üzrə təlimlərə start veriləcək
İyunun 8-də “Thomson Reuters” şirkətinin nümayəndələri Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədovla görüşdə Elmi tədqiqatlar və intellektual  mülkiyyət Departamentinin Təhsil Proqramları şöbəsinin müdiri Valentin Qriqoryeviç Boqorov ilə “Web of Science” proqramının təlim üzrə mütəxəssisi Aygün Babazadə UNEC-də “Web of Science” proqramı çərçivəsində təlimlərin keçirilməsini təklif ediblər. Təlimlərin məqsədi “Thomson Reuters”in informasiya resurslarından istifadə, UNEC-də bu sahədə mütəxəssislərin hazırlanması və professor-müəllim heyətini beynəlxalq elm ictimaiyyətinə təqdim etmək və xaricdə tanınmasına dəstək olmaqdır.
Müzakirə mövzularından biri də proqram çərçivəsində UNEC-də “Thomson Reuters”in nümayəndəliyinin açılması olub. Bildirilib ki, yaxın zamanlarda UNEC-də “Thomson Reuters”in mütəxəssisləri tərəfindən “Web of Science” sertifikasiya proqramı üzrə təlimlərə başlanılacaq. Z.Məmmədov qonaqlara təlimin keçirilməsi üçün UNEC-in hər cür maddi, material, intellektual və informasiya təminatının mövcud olduğunu bildirib. Bundan əlavə, gələcəkdə razılaşma əsasında UNEC mütəxəssislərinin Moskvada “Thomson Reuters” nümayəndəliyində təlimlərə qatılması da müzakirə edilib.

Training on “Web of Science” Certification Program will start at UNEC
Representatives of “Thomson Reuters” visited Azerbaijan state University of Economics (UNEC) on June 8.
Head of the Training Programs Section of the Department of Scientific Researches and Intellectual Property Valentin Grigoryevich Bogorov and the expert of the Program “Web of Science” on trainings Aygun Babazade offered to hold trainings within the program “Web of Science” at UNEC during the meeting with the Head of UNEC Department of Science, Professor Zahid Mammadov. The aim of the trainings is to use the information resources of “Thomson Reuters”, to develop specialists in this field at UNEC and introduce the academic staff to international scientific community and support their recognition abroad.
One of the topics of discussion was the opening of “Thomson Reuters’ Representation” at UNEC. It was said that that trainings of “Web of Science” Certification Program would start at UNEC by the experts of “Thomson Reuters” in a short period of time. Z.Mammadov noted that all material, intellectual and information maintenance are available at UNEC. In addition, UNEC experts’ participation in the trainings held at “Thomson Reuters Representation” in Moscow in the future were also discussed.