UNEC-ə daxil olan prezident təqaüdçülərinin sayı 18 dəfə artıb
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini (UNEC) seçən Prezident təqaüdçülərinin sayı son 4 ildə 18 dəfə artıb.
Belə ki, 2014-2015-ci tədris ilində Prezident təqaüdçülərinin sayı 1 nəfər olduğu halda, 2018-2019-cu tədris ilində bu göstərici 18 tələbəyə yüksəlmişdir.
Başqa sözlə, II-ci ixtisas qrupu üzrə Prezident təqaüdçülərinin 75%-i məhz UNEC-ə üstünlük vermişdir.
Məlumat üçün bildirək ki, UNEC-ə qəbul olan I kurs tələbələrinin sayı ölkə üzrə I kurs tələbələrinin təqribən 8%-ni təşkil etdiyi halda, ölkə üzrə Prezident təqaüdçülərinin demək olar ki, 18%-i UNEC-in payına düşmüşdür.
Təhsil Nazirliyinin strukturuna daxil olan universitetlər sırasında Prezident təqaüdçülərinin sayına görə UNEC birinci yerdədir.

Число президентских стипендиатов, поступивших в UNEC, выросло в 18 раз
Число Президентских стипендиатов, выбравших Азербайджанский государственный экономический университет (UNEC), за последние 4 года выросло в 18 раз.
Так, если в 2014-2015 учебном году число Президентских стипендиатов составляло всего 1 человек, в 2018-2019 учебном году этот показатель вырос до 18 студентов.
Другими словами, 75% Президентских стипендиатов по II группе специальностей отдали предпочтение непосредственно  UNEC.
Для информации следует отметить, что число студентов  I курса, поступивших в UNEC, составляет примерно 8% студентов  I курса по стране, а 18% Президентских стипендиатов по стране, можно сказать, выпало на долю   UNEC.
В числе университетов, входящих в структуру Министерства образования, UNEC из-за числа Президентских стипендиатов находится на первом месте.