UNEC eksperti universitet reytinqlərinin ölçülməsi meyarlarını açıqlayıb
1news.az xəbər agentliyinin və Təhsil TV-nin birgə layihəsi olan “Təməl” proqramının növbəti buraxılışı yayımlanıb.
1news.az-ın verdiyi xəbərə görə, verilişin budəfəki sayında dünyanın ixtisas hazırlığı üzrə ən yaxşı universitetlərinin reytinqi, reytinqin ölçülməsi üsulları barədə Cəsarət Valehovun sualları cavablandırılıb.
Verilişdə qonaq olan UNEC-in müəllimi Turan Süleymanovla “hansı universitet daha keyfiyyətli təhsil verir?”, “Hansı universitetdə yüksəkixtisaslı, peşəkar mütəxəssis kimi yetişmək olar?” kimi suallar müzakirə olunub.

Эксперт UNEC назвал критерии определения рейтингов университета
Вышел очередной выпуск программы “Təməl” в рамках совместного  проекта информационного агентства 1news.azи TəhsilTV.
Как сообщает 1news.az,  в очередном выпуске программы были освещены вопросы Джасарата Валехова о рейтинге лучших университетов мира по подготовке специалистов, методах определения рейтинга.
На передаче, гостем которой был преподаватель UNEC Туран Сулейманов, обсуждались такие вопросы как «Какой университет дает более качественное образование?», «В каком университете можно подготовить высококвалифицированного, профессионального специалиста?».