UNEC ikili diplom və mübadilə proqramlarını uğurla davam edir
UNEC dünyanın nüfuzlu universitetləri ilə bakalavr, magistr və MBA təhsili üzrə ikili diplom və mübadilə proqramları həyata keçirir.
UNEC-də bakalavr pilləsi üzrə Montpellier Universiteti, magistr pilləsi üzrə Litvanın Mikolas Romeris Universiteti, MBA üzrə isə İsveçrənin UBİS (University of Business and International Studies) Universiteti ilə ikili diplom proqramları reallaşdırılır.
UNEC bu istiqamətdə digər nüfuzlu ali təhsil müəssisələri ilə də əməkdaşlığı genişləndirir. Belə ki, 2019/2020-ci tədris ilindən UNEC-də ABŞ-ın Linkoln Universiteti ilə bakalavr və MBA, Rusiyanın Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti ilə bakalavr, Türkiyənin Uludağ Universiteti ilə magistratura pilləsi üzrə ikili diplom proqramlarının həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub. Fransanın İCD Paris Biznes Məktəbi və Montpellier Universiteti ilə də MBA təhsili üzrə ikili diplom barədə razılaşmalar əldə olunub.
Hazırda isə UNEC-in 47 tələbəsi ikili diplom, Erasmus+, Mövlana proqramları və ikitərəfli əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində təhsillərini Avropanın və Türkiyənin nüfuzlu universitetlərində davam etdirir. Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ mübadilə  proqramı və ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində 7 tələbə Almaniyanın Siegen Universiteti, 2 tələbə Fransanın Montpellier Universiteti və 4 tələbə Litvanın Mikolos Romeris Universitetində təhsil alır. Mövlana proqramı ilə isə UNEC-in 24 tələbəsi Türkiyənin Haccəttəpə, Uludağ, Sakarya, Qazi, Yıldız Teknik, Atatürk, Səlcuk və Mersin universitetlərində mübadilədə iştirak edir.
UNEC-in ikili diplom proqramlarına qoşulan tələbələrin sayı da ildən-ilə artmaqdadır. Hazırda UNEC-in 10 tələbəsi nüfuzlu Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramı çərçivəsində Fransada təhsilini davam etdirir.
Qeyd edək ki, 2017/2018-ci tədris ilində UNEC-in 5 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının məzunu olub. İkili diplom proqramının ilk iştirakçılarına UNEC-in Məzun günündə Montpellier Universitetinin diplomu təqdim edilib.

UNEC успешно продолжает осуществлять программы двойного диплома и обмена
ikili_diplom_231118UNEC осуществляет программы двойного диплома и обмена по бакалавриату, магистратуре и MBA с престижными университетами мира.
В UNEC реализуются программы двойного диплома ступени бакалавриата с университетом Монпелье, ступени магистратуры с университетом Литвы имени Миколаса Рёмериса, MBA с университетом Швейцарии UBİS (University of Business and International Studies).
UNEC в этом направлении расширяет сотрудничество и с другими престижными высшими учебными заведениями. Так, в 2019/2020 учебном году в UNEC предусматривается осуществление программ двойного диплома ступени бакалавриата и MBA с университетом Линкольна США, бакалавриата с Московским государственным гуманитарно-экономическим университетом, магистратуры с турецким университетом Улудаг. Достигнуто соглашение о двойном дипломе по образованию MBA с Парижской школой бизнеса İCD и университетом Монпелье Франции.
В настоящее время 47 студентов UNEC в рамках программ двойного диплома, Erasmus+, Мовлана и соглашения о двустороннем сотрудничестве продолжают учебу в престижных университетах Европы и Турции.  В рамках финансируемой Европейским союзом программы обмена Erasmus+ и двустороннего сотрудничества 7 студентов получают образование в университете Германии Зиген, 2 студента во французском университете Монпелье и 4 студента в литовском университете имени Миколаса Рёмериса.   А по программе Мевлана 24 студента UNEC принимают участие в обмене в университетах Турции – Гаджитепе, Улудаг, Сакарья, Гази, Технический университет Йылдыз, Ататюрк, Сельджук и Мерсин.
Число студентов, принимающих участие в программах двойного диплома UNEC, растет из года в год.  В настоящее время в рамках программы двойного диплома с университетом Монпелье 10 студентов UNEC продолжают учебу во Франции.
Следует отметить, что в 2017/2018 учебном году 5 студентов UNEC стали выпускниками программы двойного диплома французского университета Монпелье.  Первым участникам программы двойного диплома в День выпускника UNEC были вручены дипломы университета Монпелье.