UNEC ikili diplom və mübadilə proqramlarını uğurla davam edir
UNEC dünyanın nüfuzlu universitetləri ilə bakalavr, magistr və MBA təhsili üzrə ikili diplom və mübadilə proqramları həyata keçirir.
UNEC-də bakalavr pilləsi üzrə Montpellier Universiteti, magistr pilləsi üzrə Litvanın Mikolas Romeris Universiteti, MBA üzrə isə İsveçrənin UBİS (University of Business and International Studies) Universiteti ilə ikili diplom proqramları reallaşdırılır.
UNEC bu istiqamətdə digər nüfuzlu ali təhsil müəssisələri ilə də əməkdaşlığı genişləndirir. Belə ki, 2019/2020-ci tədris ilindən UNEC-də ABŞ-ın Linkoln Universiteti ilə bakalavr və MBA, Rusiyanın Moskva Dövlət Humanitar İqtisad Universiteti ilə bakalavr, Türkiyənin Uludağ Universiteti ilə magistratura pilləsi üzrə ikili diplom proqramlarının həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub. Fransanın İCD Paris Biznes Məktəbi və Montpellier Universiteti ilə də MBA təhsili üzrə ikili diplom barədə razılaşmalar əldə olunub.
Hazırda isə UNEC-in 47 tələbəsi ikili diplom, Erasmus+, Mövlana proqramları və ikitərəfli əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində təhsillərini Avropanın və Türkiyənin nüfuzlu universitetlərində davam etdirir. Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən Erasmus+ mübadilə  proqramı və ikitərəfli əməkdaşlıq çərçivəsində 7 tələbə Almaniyanın Siegen Universiteti, 2 tələbə Fransanın Montpellier Universiteti və 4 tələbə Litvanın Mikolos Romeris Universitetində təhsil alır. Mövlana proqramı ilə isə UNEC-in 24 tələbəsi Türkiyənin Haccəttəpə, Uludağ, Sakarya, Qazi, Yıldız Teknik, Atatürk, Səlcuk və Mersin universitetlərində mübadilədə iştirak edir.
UNEC-in ikili diplom proqramlarına qoşulan tələbələrin sayı da ildən-ilə artmaqdadır. Hazırda UNEC-in 10 tələbəsi nüfuzlu Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramı çərçivəsində Fransada təhsilini davam etdirir.
Qeyd edək ki, 2017/2018-ci tədris ilində UNEC-in 5 tələbəsi Fransanın Montpellier Universiteti ilə ikili diplom proqramının məzunu olub. İkili diplom proqramının ilk iştirakçılarına UNEC-in Məzun günündə Montpellier Universitetinin diplomu təqdim edilib.

UNEC is successfully continuing its dual degree diploma and exchange programs
ikili_diplom_231118UNEC implements dual degree diplomas and exchange programs on bachelor, master and MBA education with influential universities of the world.
At the UNEC  the dual degree diploma programes are being realized with the Montpellier University on the bachelor’s degree lvel of study, with the Lithuanian Mikolas Romeris   University  on the master’s degree level of study, and on MBA program with   UBİS (University of Business and International Studies) of Switzerland.
UNEC expands the cooperation in this direction with other prestigious higher education institutions, as well. Thus, at the UNEC from 2019/2020 academic year, are expected to be implemented the dual degree diploma programs with the Lincoln University in the United States on the Bachelor and MBA programs, with the Moscow State University of Humanities and Economics in Russia on the Bachelor’s degree level of study, with Uludag University in Turkey on the master’s degree level of study. The agreements on the dual degree diploma for MBA education have also been obtained with the ICD Paris Business School and Montpellier University of France.
At present, within the framework of the dual degree diploma programs, Erasmus +, Mevlana programs and the bilateral cooperation agreements 47 UNEC students continue their education in the prestigious universities of Europe and Turkey. Under the Erasmus + exchange program funded by the European Union and within the framework of bilateral cooperation seven students are studying at Siegen University in Germany, two students at Montpellier University of France, and 4 students at the Lithuanian Mikolas Romeris University. And with the Mevlana Program, 24 UNEC students are taking part in the exchanges between Hacettepe, Uludag, Sakarya, Gazi, Yıldız Technical, Atatürk, Selcuk and Mersin universities of Turkey.
The number of students joining the UNEC dual degree diploma programs is increasing year by year. At present, 10 UNEC students are continuing their education in France within the framework of the dual degree diploma program with the prestigious Montpellier University.
It should be noted that, in 2017/2018 academic year five UNEC students were the graduate of the dual degree program with the Montpellier University of France. The diplomas of the Montpellier University were presented to the first participants of the Dual degree Diploma Program on the Graduation Day of UNEC.