UNEC-lə “Aqroservis” arasında memorandum imzalanıb
Sənədə əsasən, yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin hazırlığında ikitərəfli əlaqələrin təkmilləşdirilməsi, tələbə və magistrantlara təcrübə qazanmaları üçün müvafiq şəraitin yaradılması, məzunların işlə təminatında dəstəyin göstərilməsi, elmi-metodik resurs mübadiləsi həyata keçiriləcək.
Əlavə olaraq aqrar sektorda fəaliyyət göstərən mütəxəssislərin elm və təhsil bazasının gücləndirilməsi, onların tədris prosesinə cəlb olunması,  professor-müəllim heyəti tərəfindən şirkət əməkdaşlarının iqtisadiyyat, idarəetmə və marketinq sahəsində müasir tələblərə uyğun maarifləndirilməsi, xüsusi ixtisasartırma proqramlarının hazırlanması, kənd təsərrüfatı məhsullarının ixracına dair UNEC dəstəyinin göstərilməsi istiqamətində də addımlar atılacaqdır.
UNEC və “Aqroservis” şirkətinin nümayəndlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə çıxış edən rektor, professor Ədalət Muradov real sektorla qurulan əlaqələrin əhəmiyyətindən danışıb. Bildirilib ki, memorandumda nəzərdə tutulan istiqamətlərin həyata keçirilməsi, o cümlədən digital marketinq xidmətlərinin təklifi, təlim proqramlarının hazırlanması, tələbələr arasında aqrar sektorla bağlı startap ideyalarının cəlb olunması və digər istiqamətlərdə işlərə başlanacaq.
“Aqroservis” şirkətinin rəhbəri, professor Hüseyn Hüseynov öz növbəsində yaradılan şəraitə görə öz təşəkkürünü bildirib və əməkdaşlığın səmərəli nəticə verəcəyini bildirmişdir.

Между UNEC и компанией «Агросервис» подписан меморандум
Согласно документу будут проведены работы по совершенствованию двусторонних отношений в подготовке высококвалифицированных специалистов, созданию соответствующих условий производственной практики для студентов и магистров, оказанию помощи выпускникам в обеспечении работой, осуществлению ресурсного учебно-методического обмена.
Дополнительно будут предприняты шаги в направлении укрепления научной и образовательной базы специалистов, занятых в аграрном секторе, привлечения их в учебный процесс, проведения просветительских работ профессорско-преподавательским составом в сфере экономики, управления и маркетинга для сотрудников компании, разработки специальных программ по повышению квалификации, оказания поддержки  UNEC в экспорте сельскохозяйственной продукции.
Ректор, профессор Адалат Мурадов, выступивший на встрече, состоявшейся при участии представителей UNEC и компании «Агросервис», рассказал о значении отношений с реальным сектором. Он отметил о работах, которые будут проведены в предусмотренных в меморандуме направлениях, в том числе разработке услугцифрового маркетинга, учебных программах, привлечении  студентов к идеям стартапа, связанных с аграрным сектором и другие.
Руководитель компании «Агросервис», профессор Гусейн Гусейнов в свою очередь, выразил благодарность за представленные возможности и уверенность в эффективности  результатов сотрудничества.