UNEC-lə “Aqroservis” arasında memorandum imzalanıb
Sənədə əsasən, yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin hazırlığında ikitərəfli əlaqələrin təkmilləşdirilməsi, tələbə və magistrantlara təcrübə qazanmaları üçün müvafiq şəraitin yaradılması, məzunların işlə təminatında dəstəyin göstərilməsi, elmi-metodik resurs mübadiləsi həyata keçiriləcək.
Əlavə olaraq aqrar sektorda fəaliyyət göstərən mütəxəssislərin elm və təhsil bazasının gücləndirilməsi, onların tədris prosesinə cəlb olunması,  professor-müəllim heyəti tərəfindən şirkət əməkdaşlarının iqtisadiyyat, idarəetmə və marketinq sahəsində müasir tələblərə uyğun maarifləndirilməsi, xüsusi ixtisasartırma proqramlarının hazırlanması, kənd təsərrüfatı məhsullarının ixracına dair UNEC dəstəyinin göstərilməsi istiqamətində də addımlar atılacaqdır.
UNEC və “Aqroservis” şirkətinin nümayəndlərinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə çıxış edən rektor, professor Ədalət Muradov real sektorla qurulan əlaqələrin əhəmiyyətindən danışıb. Bildirilib ki, memorandumda nəzərdə tutulan istiqamətlərin həyata keçirilməsi, o cümlədən digital marketinq xidmətlərinin təklifi, təlim proqramlarının hazırlanması, tələbələr arasında aqrar sektorla bağlı startap ideyalarının cəlb olunması və digər istiqamətlərdə işlərə başlanacaq.
“Aqroservis” şirkətinin rəhbəri, professor Hüseyn Hüseynov öz növbəsində yaradılan şəraitə görə öz təşəkkürünü bildirib və əməkdaşlığın səmərəli nəticə verəcəyini bildirmişdir.

The memorandum was signed between UNEC and “Agroservice” LLC
According to the document, the bilateral relations will be improved in the preparation of highly qualified specialists, the appropriate conditions will be created for the bachelor’s and master’s degree level students to gain experience, support for alumni’s employment, scientific and methodological resource exchange will be implemented.
Additionally, the steps will be taken for strengthening the science and educational background of the specialists operating in the agrarian sector, for their involvement in the educational process; and enlightening of the personnel of the company by the academic-teaching staff  in the fields of economics, management and marketing in accordance with the modern requirements, the preparation of the special programs for upgrading the qualification, provision of UNEC support in the direction of exporting the agricultural products.
The rector, professor, Adalat Muradov speaking in the meeting, held with the participation of the representatives of UNEC and “Agroservice” LLC talked about the importance of the relationship with the real sector.   It was noted that, the implementation of the directions envisaged in the Memorandum, including the proposal of digital marketing services, preparation of training programs, the startup ideas on agrarian sector among the students and the implementation of other issues will be started.
The general director of the company “Agroservice” LLC Huseyn Huseynov, in his turn expressed his gratitude for the created conditions and noted that, the results of  cooperation would be effective.