UNEC-in 90 illik yubiley tədbirlərinə start verilib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) 90 illik yubileyinin qeyd edilməsi ilə bağlı tədbirlər planı təsdiq edilib və hazırlıqlara başlanıb.
Demək olar ki, UNEC bu il ölkə gündəmi olacaq. Plana əsasən, müxtəlif Beynəlxalq elmi konfransların təşkili, ölkəmizdə yeganə ali iqtisadi təhsil müəssisəsi olan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tarixi haqda filmlərin, fotoalbomların hazırlanması, kitabların nəşri, görkəmli alimlərin həyat və yaradıcılığı ilə bağlı tədbirlərin, veteran əməkdaşlarla və məşhur məzunlarla görüşlərin keçirilməsi, təqdimatların, həmçinin maraqlı müsabiqələrin, konsert və şouların, fləşmobların, rəsm və kitab sərgilərinin, idman yarışlarının reallaşdırılması nəzərdə tutulub.
Yubileylə bağlı ən böyük tədbir isə UNEC I İqtisadi Forumunun təşkili olacaq. Bundan başqa, UNEC Məzunlar Assosiasiyasının yaradılması və I Forumunun, eləcə də “İqtisadçı Tələbələrin I Bakı Forumu”nun, Yubiley məzun gününün və təbii ki, təntənəli yubiley mərasiminin keçirilməsi planlaşdırılıb.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) tərəfdaşlıq etdiyi xarici ali təhsil müəssisələrində də “UNEC – 90” yubiley tədbirləri təşkil olunacaq.
Qeyd edək ki, 2020-ci il iyunun 19-da  Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) yaradılmasının 90 ili tamam olur. Yüksək ixtisaslı iqtisadçı kadrların hazırlanmasında UNEC-in müstəsna xidmətləri var. UNEC ölkəmizdə sənaye, ticarət, maliyyə, statistika, vergi sistemi, marketinq, menecment və s. ixtisaslar üzrə kadr  hazırlığı və elmi-tədqiqat mərkəzinə çevrilib. Ümummilli lider Heydər Əliyev universitetin 70 illik yubiley tədbirində çıxışı zamanı ölkə iqtisadiyyatını irəli aparmaq, dünyanın mürəkkəb maliyyə, iqtisadi sisteminə qoşulmaq üçün müasir, hazırlıqlı, xarici dilləri bilən, dünya təcrübəsini mənimsəmiş gənclər lazım olduğunu kollektiv qarşısında əsas vəzifə kimi qoyub. Bu vəzifələr UNEC-in inkişaf strategiyasının əsasını təşkil edir və hazırda müvəffəqiyyətlə icra olunur.

Events on 90th anniversary of UNEC were kicked off
An action plan to celebrate the 90th anniversary of  Azerbaijan State University of Economics (UNEC) has been approved and preparations are underway.
Almost UNEC will be on the agenda this year. According to the plan, organizing various international scientific conferences, making films, photo albums about the history of Azerbaijan State Universityof Economics, the only higher economic education institution in the country, publication of books, events related to the life and creativity of outstanding scientists, meetings with veterans and famous alumni, presentations, interesting contests, concerts and shows, flashmobs, art and book exhibitions, sports competitions have been considered.
The biggest event on the anniversary will be organization of the I UNEC Economic Forum. In addition, it is planned to hold the First Forum of  UNEC Alumni Association and “The First Baku Forum of Economist Students”, Anniversary Graduation Day, and of course, a solemn anniversary.
“UNEC-90” anniversary events will be organized at foreign higher education institutions partnered with Azerbaijan State University of Economics. (UNEC)
June 19, 2020 marks the 90th anniversary of the establishment of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). UNEC has exceptional services in training highly qualified economists. UNEC has turned into the centre of staff –training on industry, trade, finance, statistics, tax policy, marketing , management and research center. Speaking at the University’s 70th anniversary, National Leader Heydar Aliyev set promotion of the country’s economy, need for modern young people who had gained world experience, knowing foreign languages in order to join economic system as a main task before a staff. These tasks form the basis of the UNEC’s development strategy and are currently being successfully implemented.