UNEC-in gələcəyi savadlı gənclərin əlindədir
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) Elmi Şurasında “Gənc Müəllimlər” layihəsi çərçivəsində UNEC-də fəaliyyətə başlayan müəllimlərdən üç nəfərin Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbində ştata keçirilməsi məsələsinə baxılıb. Bildirilib ki, seçim zamanı xarici dil bilikləri olan, kreativ düşüncəli, xaricdə təhsil alan və təcrübə keçən gənclərə üstünlük verilib. Gənclərin uğurlu startları və savadlarına bələd olan Elmi Şuranın bir çox üzvləri böyük məmnuniyyətlə bu gənclərə dəstək verib.
Fariz Quliyev- Beynəlxalq İqtisadiyyat (İngilis dilli) kafedrasının müəllimi
2001-ci ildə Bakının Nizami rayonu 5 saylı kimya-biologiya təmayüllü respublika baza liseyini bitirib. Elə həmin il 663 balla Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinə daxil olub. Əldə etdiyi nəticəyə görə TQDK sədri tərəfindən təşəkkür məktubu alıb. Ümummilli Lider Heydər Əliyevin tələbələrlə görüşündə Fariz Quliyev də iştirak edib. 2005-ci ildə UNEC-in Xüsusi İstedadlar Qrupunu fərqlənmə ilə bitirib.
Tbilisi Dövlət Universitetində “Qafqaz regionunun iqtisadi inkişafında neft və qaz resurslarının rolu” mövzusunda çıxışına görə diplomla təltif olunub.
2005-2007-ci illərdə Roçester Texnologiya İnstitutunda (Nyu York, ABŞ) biznes təhsili alıb və tələbəlik müddətində aktiv ictimai fəaliyyət göstərib. 2006-cı ildə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin və dövlət nümayəndələrinin ABŞ-a rəsmi səfəri zamanı Vaşinqtonda Ticarət Palatasının nümayəndəsi qismində işin təşkil edilməsi prosesində iştirak edib.
2011-2013-cü illərdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin “2007-2015-ci illər Azərbaycan gənclərinin xarici ölkələrdə təhsili üzrə Dövlət Proqramı” ilə Kanadanın Alberta Universitetində Təbii Resurslar, Enerji və Ətraf Mühitin idarə edilməsi üzrə MBA təhsili alıb.
Qənirə İbrahimova –Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin müəllimi
2008-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Beynəlxalq İqtisadi Münasibətlər fakültəsinin bakalavr pilləsini, 2010-cu ildə elə həmin fakültənin magistraturasını bitirib. Hazırda UNEC-in doktorantıdır. İngilis və rus dillərinə elmi tədris səviyyəsində yiyələnib. İngilis dilində nüfuzlu dərgilərdə üç məqaləsi çap edilib.
Qənirə xanım öz ixtisasını gözəl bilməsi ilə yanaşı, geniş dünyagörüşünə malikdir və tələbəlik illərində intellektual oyunlarda fəal iştirak edib.
Aysel Quliyeva –İnformasiya iqtisadiyyatı və texnologiyaları kafedrasının dissertantı
2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət  İqtisad Universitetinin Xüsusi İstedadlar Qruplarında bakalavr təhsili alıb. Təhsilinə UNEC-in MBA proqramında davam edib. Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi və SABAH Qruplarında dərs deyir. UNEC-in SABAH Qrupları ilə Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbinin tələbələri arasında keçirilən “İstedad Keyfiyyətin Təməlidir” adlı müsabiqənin ideya müəllifi və təşkilatçısıdır.

28 DECEMBER 2015 | VIEWS:
The issue of providing with staff three instructors started their activities in the School of International Economics within the project “Young Teachers” during the Academic Council’s session of Azerbaijan State University of Economics (UNEC). It was noted the young people with foreign language skills, creative thinking, studied and experienced abroad were preferred during the selection. Many members of the Scientific Council who were familiar with the young people’s knowledge and successful starts were pleased to support them.
Fariz Guliyev- teaching staff member of the Department International Economics (English)
Fariz Guliyev finished the chemistry and biology oriented lyceum 5 of Nizami district, Baku in 2001. The same year he entered the Faculty of International Economic Relations of Azerbaijan State University of Economics with the higher 663 scores. He received a letter of gratitude by the Chairman of SCSA for his result. Fariz Guliyev also participated in the National Leader’ meeting with students. He graduated from the Special Talents Group of UNEC in 2005 with honors.
F.Guliyev was awarded a diploma for his speech on “The Role of Oil and Gas Resources in the Economic Development of the Caucasian Region” at Tbilisi State University.
He got trained on business at Rochester Technology Institute (New York) within 2005-2007 and carried active social activity. He was involved in work as a representative of the Chamber of Commerce in Washington during Azerbaijan Republic’s President Mr. Ilham Aliyev’s and state representatives’ official trip to the USA.
In the years of 2011-2013 F.Guliyev got MBA education on “Natural Resources, Energy and the Management of Environment” within the State Program on Azerbaijan Youths’ Education Abroad in 2007-2015 by the Ministry of Education of the Republic of Education.
Ganira Ibrahimova- teaching staff of the School of International Economics
She graduated from the School of International Economic Relations of Azerbaijan State University of Economics in 2008 and in 2010 she completed her graduate education and became Master of the same Faculty. Currently she is a doctoral student of UNEC. She speaks academic English and Russian. Her three articles were published in prestigious journals in English.
In addition to her qualifications, Ganira khanumhas a broad outlook; she used to take part in the intellectual games during the studentship.
Aysel Guliyeva- candidate for a degree of the Department Information Economy and Technology
She got her undergraduate education at the Special Talents Groups of Azerbaijan State University of Economics in 2007. She continued her education at MBA Program of UNEC. She conducts classes at the School of International Economics and SABAH Groups. She is the author and organizer of the competition “Talent is the Foundation of Quality” held among the students of SABAH Groups and the School of International Economics.