UNEC-in gənc tədqiqatçılarının elmi seminarı: “Milli iqtisadiyyatın müasir problemləri”
“Elmi tədqiqat ili” tədbirlər planı çərçivəsində keçirilən seminarda UNEC-in gənc tədqiqatçı, doktorant və dissertantları iştirak edib. “Milli iqtisadiyyatın müasir problemləri” mövzusuna həsr olunan seminarda Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov milli iqtisadiyyatın aktual prooblemləri və onlara real yanaşma metodlarından söhbət açıb.
Doktorantura şöbəsinin müdiri, dosent Həmid Həmidov gənc tədqiqatçılara doktorantura üzrə yeni standartları açıqlayıb, yeni standartlar və müasir metodların dissertasiya işlərində əks olunmasının vacibliyini bildirib. Dissertasiya işlərində tədqiqat metodları, ekonometrik modellər və riyazi üsullardan istifadənin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Seminarda dissertasiyaların yazılmasına dair tələblər, elmi nəticələrin nəşri, plagiat qaydaları, gələcəkdə keçiriləcək respublika konfransları haqqında geniş məlumat verilib.

Научный семинар молодых исследователей UNEC: «Современные проблемы национальной экономики»
В семинаре, состоявшемся в рамках плана мероприятий «Года научных исследований», приняли участие молодые исследователи, докторанты и диссертанты  UNEC. На семинаре, посвященном теме «Современные проблемы национальной экономики», выступил заведующий Научным отделом, профессор Захид Мамедов об актуальных проблемах национальной экономики и методах реального подхода к ним.
Заведующий отделом Докторантуры, доцент Гамид Гамидов рассказал молодым исследователям о новых стандартах докторантуры, важности отражения в диссертационных работах новых стандартов и современных методов.  Он подчеркнул о значении пользования исследовательскими методами, эконометрическими моделями и математическими методами при написании диссертационной работы.
На семинаре была дана широкая информация о требованиях, предъявляемых к написанию диссертационных работ, публикации научных результатов, правилах плагиата, республиканских конференциях, которые состоятся в будущем.