UNEC-in “Professorlar Klubu”nun devizi: “Elmin və təhsilin inkişafına dəstək ən böyük amalımızdır”
İyunun 25-də Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) “Professorlar Klubu”nun üzvlərinin ilk görüşü keçirilib.
Dənizkənarı istirahət mərkəzində, Xəzərin qoynunda təşkil olunan görüşdə UNEC-in professorlarından ibarət klub üzvləri ilə yanaşı, AMEA-nın həqiqi üzvü, tarix elmləri doktoru, professor, əməkdar elm xadimi, Respublika Ağsaqqallar Şurasının sədr müavini, “Şöhrət” ordenli böyük alim və ictimai xadim Teymur Bünyadov da iştirak edib.
Görüşdə öncə “Professorlar Klubu”nun əsasnaməsi üzvlərin diqqətinə çatdırılıb.
Klubun Rəyasət Heyətinin sədri, UNEC-in maliyyə və maliyyə institutları kafedrasının müdiri, iqtisad elmləri doktoru Əvəz Ələkbərov görüşün əhəmiyyətindən danışıb. Bildirib ki, belə görüşlər, diskussiyalar universitetimizə, təhsilin səviyyəsinə və elmimizə gözlədiyimizdən də böyük bir uğur dalğası gətirəcək.
Ə.Ələkbərov klubun devizini səsləndirib: “Elmin və təhsilin inkişafına dəstək ən böyük amalımızdır”. Sonra klubun üzvlərinə döş nişanları (loqo) təqdim edilib.
Akademik Teymur Bünyadov arxeologiya və etnoqrafiya elminin yaranmasından, xalqımızın milli-mənəvi irsinin dəyərlərindən danışıb. Qeyd edib ki, bizim qarşıda duran əsas vəzifələrimizdən biri Azərbaycanın dövlətçilik tarixini, milli adət-ənənələrini, elm və mədəniyyətini effektli şəkildə təbliğ etməkdən ibarətdir.

Девиз «Клуба профессоров» UNEC: “Наша самая большая идея – поддержка развития науки и образования ”
25 июня состоялась первая встреча членов «Клуба профессоров» Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC).
На встрече, организованном в Приморском центре отдыха, на берегу Каспия, наряду с членами в составе профессоров клуба UNEC принял участие действительный член АНАН, доктор исторических наук, профессор, заслуженный деятель науки, заместитель председателя Совета Аксакалов Республики, великий ученый, кавалер ордена «Славы» и общественный деятель Теймур Буниатов.
Вначале встречи члены «Клуба профессоров» ознакомились с его положением.
Председатель Президиума клуба, заведующий кафедрой Финансы и финансовые институты UNEC, доктор экономических наук Авез Алекберов подчеркнул о значении состоявшейся встречи. Он отметил, что такие встречи, дискуссии принесут нашему университету, уровню образования и науке большие успехи.
А. Алекберов огласил девиз клуба  «Наша самая большая идея- поддержка развития науки и образования». Затем членам клуба были представлены нагрудные значки (loqo).
Академик Теймур Буниатов рассказал о возникновении археологической и этнографической науки, ценностях национально-духовного наследия нашего народа. Он отметил, что одной из основных обязанностей, стоящих перед членами клуба, является эффективная пропаганда истории государственности Азербайджана, национальных традиций, науки и культуры.
Встреча, организованная в дружеской  и неофициальной обстановке, продолжалась интересными обсуждениями.