UNEC-in Zaqatala filialında qiyabi təhsil başlayıb
Filiala qiyabi əsaslarla təhsil bu ildən 4 ixtisas – turizm, maliyyə, mühasibat uçotu və audit, iqtisadiyyat üzrə həyata keçirilib.
Zaqatala filialında tədrisin təşkilinin mövcud vəziyyətinin təhlil edilməsi məqsədi ilə UNEC-in tədris və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, professor Damət Bağırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti filiala ezam olunub.
Nümayəndə heyəti I kurs tələbələri ilə görüşüb, onların tədris prosesi ilə tanış olublar. Rektorun filiallar üzrə məsləhətçisi, professor Rövşən GöyüşovDistant Qiyabi və Əlavə Təhsil Mərkəzinin direktoru Səbuhi Tanrıverdiyev qiyabi təhsil alan tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıblar.
Səfər çərçivəsində əyani təhsil alan tələbələrin kollokviumlarının gedişi də izlənib, nəticələr müzakirə olunub.

В Закатальском филиале UNEC начался учебный семестр студентов, получающих заочное образование
С этого года в филиале образование на заочной основе будет осуществляться по 4 специальностям – туризм, финансы, бухгалтерский учет и аудит, экономика.
С целью анализа существующего положения организации обучения в Закатальском филиале проректор по учебной и образовательной технологии, профессор Дамет Багиров с руководимой делегацией командирован в филиал.
Делегация встретилась со студентами I курса, ознакомилась с их учебным процессом. Советник ректора по филиалам, профессор Ровшан Гёюшов, директор Центра дистанционного, заочного и дополнительного образования Сабухи Танрывердиев ответили на интересующие студентов заочного обучения вопросы.
В рамках визита делегация наблюдала за коллоквиумами студентов, получающих очное образование, обсуждались результаты.