UNEC İsrailin ali təhsil müəssisəsi ilə əməkdaşlığa başlayır
İsrailin Sapir Akademik Kollecinin İnnovasiyalar mərkəzinin rəhbəri Dani Frayfild universiteton dəvəti ilə UNEC-də olub.
Rektor, professor Ədalət Muradovla görüşdə nümayəndə heyətinə UNEC barədə ətraflı məlumat verilib. UNEC-də iqtisadyönümlü ixtisaslarla yanaşı, texniki və texnoloji ixtisasların da tədris olunduğunu deyən rektor, bu ixtisaslar üzrə ikili diplom proqramının reallaşdırılmasında maraqlı olduğunu, UNEC-in ölkədə qida sənayesi və yüngül sənaye sahəsində dizayn ixtisası üzrə ali təhsil verən yeganə universitet olduğunu və bu istiqamətdə xarici təcrübənin öyrənilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Ədalət Muradov İnnovativ Biznes İnkubatorun fəaliyyətindən də söz açıb, burada startapların həyata keçirilməsi üçün təcrübəli mütəxəssislərə ehtiyac olduğunu bildirib.
Sonra Dan Frayfild Sapir Akademik Kolleci haqqında ətraflı məlumat verib. Dizayn, informasiya texnologiyaları ixtisaslarının tədris metodları və startapların reallaşdırılması ilə bağlı Sapir Akademik Kollecinin təcrübəsini bölüşüb.
Görüşdə hər iki ali təhsil müəssisəsi arasında texniki və texnoloji ixtisaslar üzrə ikili diplom proqramları, startapların hazırlanması, mentorluq fəaliyyəti təcrübəsinin öyrənilməsi, seminarların, təlimlərin və birgə distant sertifikat proqramlarının reallaşdırılması istiqamətində müzakirələr aparılıb.
Sonra nümayəndə heyəti İnnovativ Biznes İnkubator, UNEC Ekstern və yeni Oxu zalı ilə tanış olublar. UNEC Eksternin fəaliyyəti barədə məlumat verən Ədalət Muradov hazırda burada distant sertifikat proqramlarının və təlimlərin aparıldığını diqqətə çatdırıb. UNEC Eksternin imkanlarını yüksək qiymətləndirən nümayəndə heyəti birgə distant sertifikat proqramlarının reallaşdırılmasının mümkünlüyünü bildiriblər.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti UNEC-in Texnologiya və dizayn fakültəsinin professor-müəllim heyəti və tələbələrilə ilə görüşüb. Dani Frayfild fakültənin müəllimləri və dizayn ixtisası üzrə təhsil alan tələbələr qarşısında təqdimatla çıxış edib. İsrailli qonaq gündəlik məhsulların dizaynı, onun insanın həyat tərzinə və emosiyalarına təsiri barədə maraqlı açıqlamalar edib, faktlar sadalayıb.

14 NOVEMBER 2019 | VIEWS:
Head of the Innovation Center of Israel’s Sapir Academic College, Dan Freifeld, visited UNEC at the invitation of the university.
During the meeting with the rector, Professor Adalat Muradov, the delegation was informed about UNEC. The rector emphasized that he is interested in the implementation of the dual degree program in these specialties, and  UNEC is the only university in the country that specializes in food design and light industry with a degree in design, and it is important to study foreign experience in this direction  saying that both technical and technological specialties are also taught at UNEC along with economics majors. Adalat Muratov also spoke about the activities of the Innovative Business Incubator and said that there is a need for experienced professionals to implement startups.
Dan Freifeld then gave a  detailed information of the Sapir Academic College. He shared the experience of Sapir Academic College on design, teaching techniques of information technology specialties and launching startups.
During the meeting, the two universities discussed dual diploma programs in technical and technological specialties, training start-ups, learning experience of mentorship, implementation of seminars, trainings and joint distant certification programs.
Then the delegation made acquaintance   with the Innovation Business Incubator, UNEC Extern and the new Reading Room. Commenting on the activities of UNEC Extern, Adalat Muradov said that distant certification programs and trainings are currently underway here. The delegation which  highly appreciated the capabilities of UNEC Extern, noted the possibility of joint distant certification programs.
During the visit, the delegation met with the   students and the academic staff   of the faculty of Technology and Design. Dan Freifeld  made a speech with a  presentation to in front of the lecturers of the faculty and students majoring in design. The Israeli guest made interesting statements about the design of daily products, their impact on the lifestyle and emotions of the person, listed the facts.