“UNEC istedadları” – rəssam tələbə
Xüsusi bacarığı ilə fərqlənən tələbələrimizi tanıtmaq məqsədi ilə “UNEC istedadları” layihəsinə başlayırıq. Layihənin ilk qəhrəmanı IV kurs tələbəsi Azad İsmayılzadədir.
Azad 1997-ci il iyulun 24-də dünyaya gəlib. UNEC-in İqtisadiyyat fakültəsində dünya iqtisadiyyatı ixtisası üzrə təhsil alır. Gələcəkdə ixtisası üzrə çalışmaq istəyən UNEC tələbəsi magistr təhsilini Türkiyənin Ege Universitetində almağı planlaşdırır. Azad təsviri incəsənətə məktəb yaşlarından həvəs göstərsə də, III kursdan bu bacarığını daha da inkişaf etdirmək, biliklərini təkmilləşdirmək məqsədi ilə rəssamlıqla daha da peşəkar səviyyədə məşğul olmağa başlayıb. Rəssamlığın əsasən portret və “wall art” janrında çalışan UNEC tələbəsi bu işə həm hobbi, həm də əlavə gəlir mənbəyi kimi baxır.
UNEC-in rəssam tələbəsinin qara qələmlə çəkdiyi əl işləri tələbələrin rəsm sərgilərində maraqla qarşılanıb, sosial şəbəkələrdə populyarlıq qazanıb. Bunu nəzərə alıb, onun əsərlərindən bir neçəsini təqdim edirik.

«Таланты UNEC» — студент-художник
С целью ознакомления с деятельностью особо одаренных студентов начинается осуществление проекта «Таланты UNEC». Первым героем проекта является студент  IV курса Азад Исмаилзаде.
Азад родился 24 июля 1997 года. Обучается по специальности мировой экономики факультета Экономики UNEC. Студент UNEC, желающий в будущем работать по специальности, планирует продолжить магистерское образование в университете Турции Еге. Несмотря на то, что интерес к рисованию Азад проявил еще со школьных лет, с III курса начал все больше развивать свои способности, с целью совершенствования знаний заниматься рисованием на профессиональном уровне. Студент UNEC, работающий в основном в жанре портретной живописи  и  “wall art”, смотрит на это дело как хобби, и как дополнительный источник дохода.
Выполненные черным карандашом картины ручной работы студента UNEC на художественных выставках вызвали большой интерес у студентов, завоевали популярность в социальной сети. Принимая во внимание указанное выше, представляем несколько его произведений.