UNEC İT təhsildə ən yüksək standartları tətbiq edəcək
UNEC İT sahəsində ən güclü proqramçılar yetişdirən təhsil mərkəzi və kampaniyalarla əməkdaşlığa başlayıb.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Adaptiv Təhsil Platformasının təqdimatı ilə əlaqədar tədbirlərə başlanılıb. Bu məqsədlə Sankt Peterburq Dövlət Universitetinin Sistem Proqramlaşdırma kafedrasının müdiri, prof. Andrey Nikolayeviç Terexov, sözügedən kafedranın baş müəllimi Marat Nemeşov və  İT proqramlaşdırma üzrə artıq dünyada tanınan və yetişdirdiyi mütəxəssisləri ən məşhur beynəlxalq kampaniyalarda çalışan Lanit-Tercom şirkətinin baş meneceri İgor Sarıçev UNEC-in qonağıdır. İlk gün prof. Andrey Terexov “Sankt Peterburq Dövlət Universitetində İT-kadrların hazırlanması təcrübəsi” (İT şirkətlərlə əməkdaşlıq, əlavə təhsil və texnoloji tədris) mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Tədbirdə İT ixtisası üzrə təhsil verən  fakültələrin, kafedraların rəhbərləri, professor-müəllim heyəti, magistr və doktorantlar iştirak ediblər. Prof. Andrey Terexov bildirib ki, onun rəhbəri olduğu kafedra və şirkət hazırda dünyanın ən güclü proqramçılarını hazırlayır. Onlar buna riyaziyyatın mükəmməl tədrisi, təhsildə beynəlxalq standartların tətbiqi və İT sənayesi ilə sıx əməkdaşlıq sayəsində nail olublar.
Seminarın sonunda iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, bununla bağlı tədbirlər noyabrın 27-dək davam edəcək. Sabah Lanit-Tercom şirkətinin baş meneceri İgor Sarıçev və əməkdaşı Marat Nemeşovun Adaptiv Tədris Platforması və Adaptiv Tədrisin imkanları mövzusunda təqdimatı olacaq. Həmçinin professor A.N.Terexovun “SPDU-da qrafik texnologiyaların proqramlaşdırılması tarixi” mövzusunda mühazirəsi dinləniləcək. Mühazirədə Texnologiya və Dizayn fakültəsinin İnformasiya texnologiyaları və Sistem mühəndisliyi ixtisaslarında rus bölməsində təhsil alan II və III kurs tələbələri iştirak edəcəklər.

UNEC будет применять высочайшие стандарты в ИТ- образовании
UNEC  приступил к сотрудничеству с образовательными центрами и компаниями, готовящими сильнейших программистов в сфере ИТ.
В Азербайджанском государственном экономическом университете в связи с презентацией  платформы Адаптивного образования начались мероприятия.  В связи с этим заведующий кафедрой Системного программирования Санкт-Петербургского государственного университета, проф. Андрей Николаевич Терехов, старший преподаватель указанной кафедры Марат Немешов  и известный в мире по программированию ИТ, подготовивший специалистов, работающих в самых известных международных компаниях, главный менеджер компании Lanit-Tercom Игорь Сарычев посетили UNEC. В первый день проф. Андрей Терехов выступил с презентацией по теме «Опыт подготовки ИТ-кадров в Санкт-Петербургском государственном университете» (сотрудничество с ИТ-компаниями, дополнительное образование и технологическое обучение).  В мероприятии  приняли участие руководители факультетов, кафедр, профессорско-преподавательский состав, обучающие по специальности ИТ, а также магистры и докторанты.  Проф. Андрей Терехов отметил, что кафедра и компания, которыми он руководит, в настоящее время готовит сильнейших программистов мира. Они добились этого благодаря совершенному знанию математики, применения в обучении международных стандартов и тесному сотрудничеству с ИТ промышленностью.
В конце семинара были даны ответы на интересующие участников вопросы.
Следует отметить, что в связи с этим мероприятия будут продолжаться до 27 ноября. Завтра состоится презентация главного менеджера компании  Lanit-Tercom Игоря Сарычева и его сотрудника Марата Немешова по теме «Платформы адаптивного обучения и возможности Адаптивного обучения». Также будет заслушана лекция профессора А.Н.Терехова на тему «История программирования графических технологий в SPDU».  В лекции примут участие студенты II и III курсов русского сектора, обучающиеся на факультете Технологии и дизайна по специальности Информационных технологий и системной инженерии.