UNEC-lə ATU arasında əməkdaşlıq uğurla davam etdirilir
zahid_9963UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov  Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) professor-müəllim heyəti ilə görüşüb.
UNEC-lə ATU arasında imzalanan əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində keçirilən görüşdə Z.Məmmədov “Elm və təhsilin sintezi: dünya təcrübəsi və aktual meyillər” mövzusunda çıxış edib. UNEC professoru klassik və çağdaş ali təhsil müəssisələrinin elm və təhsilə yanaşmasında ortaya çıxan əsas prinsip fərqlərindən danışıb. Ali təhsil müəssisələrinin elmi tədqiqat istiqamətinə geniş yer verməli olduğunu diqqətə çatdırıb. Azərbaycanlı tədqiqatçı alimlərin məqalələrinin beynəlxalq elmi nəşrlərdə dərc edilməsinin əhəmiyyəti haqqında da danışan Zahid Məmmədov bu sahə üzrə ən nüfuzlu mənbələrlə iş qurmağın yolu və faydaları barədə fikirlərini bölüşüb.
Professor Zahid Məmmədov daha sonra UNEC-də professor-müəllim heyətinin əməyinin qiymətləndirilməsində tətbiqinə başlanan differensial əmək haqqı sistemi barədə məlumat verib, yeni üsulun effektivliyini və digər universitetlərdə də tətbiqinin faydalı olacağını diqqətə çatdırıb.

Успешно продолжается сотрудничество между UNEC и АТУ
Заведующий Отделом науки UNEC, профессор Захид Мамедов встретился с профессорско-преподавательским составом Азербайджанского технологического университета (АТУ).
На встрече, состоявшемся в рамках соглашения сотрудничества, подписанного между UNEC и АТУ, З.Мамедов выступил с докладом на тему «Синтез науки и образования: мировая практика и актуальные тенденции».  Профессор UNEC рассказал об основных отличительных принципах, возникающих в подходе классических и современных предприятий к науке и образованию. Он обратил внимание на то, что высшие учебные заведения должны отводить большое место научно-исследовательским работам. Он также подчеркнул о значении публикации статей азербайджанских ученых в международных научных изданиях, в связи с чем высказал мнение о создании деловых отношений с наиболее престижными в этой сфере источниками.
Затем профессор Захид Мамедов дал информацию о системе дифференциальной заработной платы, применяемой в оценке профессорско-преподавательской деятельности в UNEC, отметил об эффективности нового метода и полезности в применении в других университетах.