UNEC-lə ATU arasında əməkdaşlıq uğurla davam etdirilir
zahid_9963UNEC-in Elm şöbəsinin müdiri, professor Zahid Məmmədov  Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) professor-müəllim heyəti ilə görüşüb.
UNEC-lə ATU arasında imzalanan əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində keçirilən görüşdə Z.Məmmədov “Elm və təhsilin sintezi: dünya təcrübəsi və aktual meyillər” mövzusunda çıxış edib. UNEC professoru klassik və çağdaş ali təhsil müəssisələrinin elm və təhsilə yanaşmasında ortaya çıxan əsas prinsip fərqlərindən danışıb. Ali təhsil müəssisələrinin elmi tədqiqat istiqamətinə geniş yer verməli olduğunu diqqətə çatdırıb. Azərbaycanlı tədqiqatçı alimlərin məqalələrinin beynəlxalq elmi nəşrlərdə dərc edilməsinin əhəmiyyəti haqqında da danışan Zahid Məmmədov bu sahə üzrə ən nüfuzlu mənbələrlə iş qurmağın yolu və faydaları barədə fikirlərini bölüşüb.
Professor Zahid Məmmədov daha sonra UNEC-də professor-müəllim heyətinin əməyinin qiymətləndirilməsində tətbiqinə başlanan differensial əmək haqqı sistemi barədə məlumat verib, yeni üsulun effektivliyini və digər universitetlərdə də tətbiqinin faydalı olacağını diqqətə çatdırıb.

Cooperation between UNEC and ATU is successfully in progress
Director of UNEC’s Science Department, Professor Zahid Mammadov met with the academic staff of Azerbaijan Technological University (ATU).
Z.Mammadov made a speech on “The Synthesis of Science and Education: Global Experience and Current Trends” during the meeting held within the contract of cooperation signed between UNEC and ATU. UNEC Professor spoke about the basic principle differences that emerge in the scientific and educational approaches of classical and contemporary higher education institutions. He brought to attention that the higher education institutions should provide wide coverage in the direction of scientific research. Speaking about the significance of the fact that the Azerbaijani research fellows publish their articles in international publications, Zahid Mammadov shared his views on the ways to establish ties with the most prestigious sources in this area and its benefits.
Afterwards, Zahid Mammadov delivered the information about the Differential Salary System started to be applied at UNEC in the assessment of the academic staff’s performances, the efficiency of the new method and brought to attention its application for other universities too.