UNEC-lə Hollandiya universiteti arasında əlaqələr genişləndirilir
Niderland Krallığının Amsterdam Azad Universitetinin (Vrije University of Amsterdam) xaricdə təhsil proqramının rəhbəri Ramon Ellenbroek Erasmus+ mübadilə proqramı çərçivəsində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) olub.
Ramon Ellenbroek UNEC-in beynəlxalq əlaqələr departamentin əməkdaşları ilə görüşüb. Görüş zamanı hər iki universitet arasında mövcüd və gələcək əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib, birgə lahiyə və proqramların işlənib hazırlanması təklif olunub.
Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi, SABAH qrupları, MBA Departamenti, TKQİM, İKT və innovasiya iqtisadiy­ya­tı şöbəsi ilə tanış olan qonaq UNEC-in infrastrukturundan və tədris prosesinin təşkilindən məmnunluğunu bildirib. Birgə əməkdaşlıq üçün yüksək inkişaf perspektivlərinin olmasını qeyd edib.
UNEC-in “Əlilliyi olan Tələbələr üçün Mərkəzi”nin təşkil etdiyi təlim-seminarda iştirak edən R.Ellenbroek Əlillər Təşkilatları İttifaqının  prezidenti  Davud Rəhimli ilə də görüşüb. Qonaq UNEC-in bu sahədə fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək Amsterdam Azad Universitetinin müvafiq dəstək göstərəcəyini bildirib.
Ramon Ellenbroek UNEC-in professor-müəllim heyəti, gənc alimlər, doktorantları və tələbələri ilə görüşdə Erasmus+ proqramı haqqında məlumat verib və qəbul şərtlərini açıqlayıb.
Qeyd etmək lazımdır ki, Erasmus+ proqramı çərçivəsində UNEC-in Beynəlxalq əlaqələr departamentinin üç əməkdaşı yanvar ayında Amsterdam Azad Universitetində olub. UNEC əməkdaşları Erasmus+ proqramının icra mexanizmi ilə tanış olub, proqramın KA1 və KA2 istiqamətləri üzrə əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə ediblər.

Relations between UNEC and Holland University is being expanded
Head of the Education Abroad Program of the Vrije University of Amsterdam of the Kingdom of Netherland Ramon Ellenbroek has visited Azerbaijan State University of Economics (UNEC) within the Erasmus+Exchange Program.
Ramon Ellenbroek has met with the employees of UNEC International Relations Office. The existing and future cooperation issues between the two universities have been discussed and the development of joint projects and programs has been proposed within the meeting.
Becoming acquainted with the International School of Economics, SABAH Groups, MBA Department, CAMQE and ICT and Economy of Innovation Department the guest expressed his satisfaction of UNEC’s infrastructure and the organization of the teaching process. He has noted the existence of higher development prospects for joint collaboration.
R.Ellenbroek has also attended the workshop implemented by UNEC’s “Center for Physically Impaired Students” and met with the President of the Union of the Organizations of Disabled Davud Rahimli. Highly appreciating UNEC’s activity in this field, the guest highlighted that the Vrije University of Amsterdam will promote the assistance appropriately.
Ramon Ellenbroek has delivered the information about the Erasmus+Exchange Program and announced the admission rules during the meeting with UNEC’s academic staff, young scholars, doctoral and other students.
It should be noted that three employees of UNEC’s International Relations Department have visited the Vrije University of Amsterdam in January within the Erasmus+Exchange Program. UNEC staff became familiar with the execution mechanism of Erasmus+Program and discussed the cooperation prospects on KA1 and KA2 directions of the program.