UNEC müəllimi beynəlxalq konfransda
UNEC-in “İqtisadiyyat və işlətmə” kafedrasının müəllimi Araz Aslanlı Türkiyədə keçirilən beynəlxalq elmi tədbirlərdə iştirak edib.
Türkiyənin Uludağ Universitetində təşkil olunan “Dünya Siyasətində Böhranlar və Dəyişikliklər” adlı beynəlxalq konqresdə UNEC müəllimi “Suriya böhranı və Cənubi Qafqaz” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. A.Aslanlı Cənubi Qafqaz ölkələrinin Suriya böhranına dair siyasətləri, xüsusilə Azərbaycanın BMT Təhlükəsizlik Şurasının qeyri-daimi üzvü kimi bu məsələyə yanaşması, Suriyaya humanitar dəstəklə bağlı siyasəti mövzularına toxunub. Eyni zamanda Suriya böhranının Cənubi Qafqaz ölkələrinə təsirindən, xüsusilə də Suriyanı tərk edən erməni ailələrinin bir hissəsinin Ermənistan tərəfindən işğal edilən Azərbaycan ərazilərində yerləşdirilməsi məsələsindən danışıb.
A.Aslanlı Kocaeli Büyükşehir Bələdiyyəsi ilə Kocaeli Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “15 İyul və Dövlət Çevrilişləri” adlı beynəlxalq elmi simpoziumda da iştirak edib. “15 iyul dövlət çevrilişi təşəbbüsü və Azərbaycan” adlı məruzə ilə çıxış edən UNEC-in gənc müəllimi 1918-ci ildən bu günə qədər Azərbaycan tarixindəki müxtəlif çevriliş və çevriliş təşəbbüsləri barədə məlumat verib.

Преподаватель UNEC на международной конференции
Преподаватель кафедры «Экономика и управление» UNEC Араз Асланлы принял участие в международной конференции, состоявшейся в Турции.
На состоявшейся в турецком университете Улудаг международной конференции «Кризисы и изменения в мировой политике» выступил с докладом на тему «Кризис Сирии и Южный Кавказ» преподаватель UNEC.  А.Асланлы. затронул вопросы политики стран Южного Кавказа относительно кризиса в Сирии, в частности подход Азербайджана к этому вопросу как непостоянного члена Совета безопасности ООН, гуманитарной помощи Сирии. В то же время он рассказал о влиянии кризиса в Сирии на страны Южного Кавказа, в частности о размещении части армянских семей, покинувших Сирию, на оккупированной Арменией территории Азербайджана.
А.Асланлы также принял участие в международном научном симпозиуме «15 июля и государственные перевороты», состоявшейся при организационной поддержке муниципалитета города Коджаэли и университета Коджаэли. Выступив с докладом на тему «Инициатива государственного переворота 15 июля и Азербайджан», молодой преподаватель UNEC дал информацию о разных переворотах и инициативах переворота в истории Азербайджана с 1918 года по сей день.