UNEC müəllimi ETÜ-də mübadilə proqramında iştirak edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının baş müəllimi Nazim Cəfərov Türkiyənin İqtisadiyyat və Texnologiya Universitetində  (ETÜ) beynəlxalq mübadilə proqramında iştirak edib.
N.Cəfərov ETÜ-nün Beynəlxalq münasibətlər kafedrasında türkiyəli həmkarları ilə təcrübə mübadiləsi aparıb, kafedranın bakalavr və magistr proqramlarında iştırak edib. O, ETÜ-də tələbələrə “Türkiyədə Avrasiya regionunu tədqiq etmək” mövzusunda elmi seminar keçib.
Türkiyədə olduğu müddət ərzində N.Cəfərov həm də müxtəlif beynəlxalq konfranslara qatılıb və mətbuatda çıxış edib. UNEC müəllimi proqram çərçivəsində Başkənd və Gazi universitetlərininvə EkoAvrasya cəmiyyətinin, eləcə də Ege Universitetinin, Dünya Azərbaycan Konqresi ilə Azərbaycan Qardaşlıq və Əməkdaşıq Cəmiyyətinin təşkil etdiyi beynəlxalq elmi tədbirlərdə Avrasiya regionuna dair elmi məruzələrlə çıxış edib. Bundan başqa, N.Cəfərov TRT Avaz telekanalının “Detay 13” ilə TRT Ankara radiosunun “Xəbər Saatı” verilişlərində iştirak edərək Avrasiya regionunda baş verən hadisələri təhlil edib.

UNEC’s Teaching Staff attends Exchange Program at the UET
A senior teaching staff of the Department of Economics and Business Administration of Azerbaijan State University of Economics (UNEC) Nazim Jafarov attended the International Exchange Program at the University of Economics and Technology (UET) of Turkey.
N.Jafarov has conducted exchange of experiences with his Turkish colleagues from the Department of International Relations of the UET and participated in the Undergraduate and Graduate Programs of the Department. He conducted scientific seminar on “Investigation of the Eurasian Region in Turkey” to the students of UET.
N.Jafarov also joined the international conferences and appeared in media within the period of his trip to Turkey. UNEC’s teacher made scientific reports on the Eurasian region in the international scientific events organized by EkoEurasian Society of Bashkend and Gazi Universities, Ege University and Azerbaijan Congress and the Fraternity and Cooperation Society of Azerbaijan. In addition N. Jafarov analyzed the events happened in the Eurasian region participating in TV program “Detay 13” of TRT Avaz and radio program of TRT Ankara “News Time”.