UNEC müəllimi ETÜ-də mübadilə proqramında iştirak edib
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin (UNEC) İqtisadiyyat və işlətmə kafedrasının baş müəllimi Nazim Cəfərov Türkiyənin İqtisadiyyat və Texnologiya Universitetində  (ETÜ) beynəlxalq mübadilə proqramında iştirak edib.
N.Cəfərov ETÜ-nün Beynəlxalq münasibətlər kafedrasında türkiyəli həmkarları ilə təcrübə mübadiləsi aparıb, kafedranın bakalavr və magistr proqramlarında iştırak edib. O, ETÜ-də tələbələrə “Türkiyədə Avrasiya regionunu tədqiq etmək” mövzusunda elmi seminar keçib.
Türkiyədə olduğu müddət ərzində N.Cəfərov həm də müxtəlif beynəlxalq konfranslara qatılıb və mətbuatda çıxış edib. UNEC müəllimi proqram çərçivəsində Başkənd və Gazi universitetlərininvə EkoAvrasya cəmiyyətinin, eləcə də Ege Universitetinin, Dünya Azərbaycan Konqresi ilə Azərbaycan Qardaşlıq və Əməkdaşıq Cəmiyyətinin təşkil etdiyi beynəlxalq elmi tədbirlərdə Avrasiya regionuna dair elmi məruzələrlə çıxış edib. Bundan başqa, N.Cəfərov TRT Avaz telekanalının “Detay 13” ilə TRT Ankara radiosunun “Xəbər Saatı” verilişlərində iştirak edərək Avrasiya regionunda baş verən hadisələri təhlil edib.

Преподаватель UNEC принял участие в программе обмена в ЭТУ
Старший преподаватель кафедры Экономики и управления Азербайджанского государственного экономического университета (UNEC) Назим Джафаров принял участие в международной программе обмена в Университете экономики и технологии (ЭТУ) Турции.
Н.Джафаров на кафедре Международных отношений ЭТУ провел обмен опытом с турецкими сотрудниками, принял участие в программах бакалавра и магистра. Он провел в ЭТУ семинар на тему «Исследовать Евразийский регион в Турции».
В течение пребывания в Турции Н.Джафаров принял участие в различных международных конференциях и выступал в печати. Преподаватель UNEC в рамках программы выступил с научными докладами относительно Евразийского региона на международных научных мероприятиях, организованных университетами Башкенд и Гази, общества Эко Евразия, а также университета Эге, Всемирного азербайджанского конгресса и Азербайджанского общества братства и сотрудничества. Помимо этого Н.Джафаров, участвуя в программах “Detay 13” канала Аваз ТРТ и телеканала “Xəbər Saatı” радио ТРТ Анкары, дал анализ происходящим в Евразийском регионе событиям.